منو اصلی
اخبار > وبینار علمی «گفت‌وگوی دینی و نقش سازنده دین در اجتماع» برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

در تایلند؛

وبینار علمی «گفت‌وگوی دینی و نقش سازنده دین در اجتماع» برگزار می‌شود

وبینار گفت‌وگوی علمای ادیان تایلند با عنوان «نقش رهبری دین و نهادهای دینی در سلامت و سعادت جامعه» (4 مردادماه) با همکاری مؤسسات و انجمن‌های دینی بومی در بانکوک برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مقارن با ایام دهه ولایت، وبینار گفت‌وگوی علمای ادیان تایلند با محوریت «گفت‌وگوی دینی و نقش سازنده دین در اجتماع» و با عنوان «نقش رهبری دین و نهادهای دینی در سلامت و سعادت جامعه» روز دوشنبه (4 مردادماه) با همکاری مؤسسات و انجمن‌های دینی بومی در بانکوک برگزار می‌شود.

سخنرانان این مراسم، مهدی حسنخانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تایلند، شافعی ناپاکان، از مؤسسه مرکز اسلامی تایلند، مانگ پراکرو کوزیت سوتاسان، رئیس معبد واشراتاماواس، راهب سوراپان بنپراسانگ، رئیس انجمن مسیحیان کلیسای پروتستان تایلند، پراسات سوکساتکاوین، مدیر مرکز مطالعات اسلامی و ایرانشناسی دانشکده تکنولژی سیام هستند.

نقش دین و نهادهای دینی در گسترش معنویت، اخلاق و ارزش‌های انسانی، نقش دین و نهادهای دینی در تربيت اخلاقی فرزندان در دنياي اینترنت و ارتباطات، جایگاه دین و نهادهای دینی در توسعه ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی و نقش نهادهای دینی در تضمین سلامت جسمی مؤمنین از جمله عنوان‌های فرعی این نشست است.

نقش دین و نهادهای دینی در شرایط شیوع بیماریهای فراگیر، نقش دین و نهادهای دینی در گسترش بهداشت و سلامت اجتماعی، نقش دین و نهادهای دینی در گسترش صلح و همزیستی مسالمت آمیز، نقش دین و نهادهای دینی در حل مسائل و چالش‌های امروز جامعه و نقش دین و نهادهای دینی در پیشرفت فرهنگی و تمدنی جامعه از دیگر مباحث مورد بررسی در این نشست خواهد بود.

این وبینار علمی با شرکت و سخنرانی صاحبنظران و علمای بودایی، مسلمان و مسیحی ساعت 20 تا 21:30 به وقت بانکوک و 17:30 تا 19 به وقت ایران برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ این نشست با شركت تاساپان ماهامد، از دانشگاه کاسیم بندیت  به عنوان مجری برنامه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ص


٠٧:١١ - 1400/04/28    /    شماره : ٧٧١٤٨٨    /    تعداد نمایش : ١٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج