دوشنبه ٠٤ مرداد ١٤٠٠
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 187937
 بازدید امروز : 109
 کل بازدید : 779429
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.2681
ساعت
اخبار فعالیت‌های رایزنی


رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در قرقیزستان بعنوان نمایندگی برتر سازمان در حوزه رصد و پایش محیطی انتخاب شد.
تقدیر از برگزيدگان هفته پژوهش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزيدگان هفته پژوهش و رایزنان برگزیده در حوزه‌های پژوهش و رصد و پایش محل مأموریت در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی معرفی و تقدیر شدند. رایزنی فرهنگی ایران در قرقیزستان برای دومین سال متوالی عنوان نمایندگی برتر سازمان در حوزه رصد و پایش محیطی در منطقه آسیا و اقیانوسیه را کسب نمود.
 ٠٩:٥٩ - 1399/10/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
بیش از 80 اثر در مراسم هفته پژوهش سال99 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رونمایی می شود.
در اين برنامه علاوه پژوهشگران برتر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت امور خارجه و نیز نمایندگی‌های فرهنگی برتر در دو حوزه رصد و پایش و فعالیتهای مطالعاتی و پژوهشی معرفی می شوند و از آنان تقدیر خواهد شد.
 ٠٩:٤٥ - 1399/09/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
رونمایی از مجموعه «کشورها در آیینه فرهنگ»/پژوهش و دیپلماسی فرهنگی
امسال برای نخستین بار، فهرست منشورات، تولیدات و آثار فرهنگی، پژوهشی و مطالعاتی رایزنان فرهنگی ایران در خارج از کشور با همکاری مرکز مطالعات بین‌المللی و روابط فرهنگی تهیه شده است. بر این اساس، فهرستی از تولیدات و آثار نمایندگی‌های فرهنگی از آذرماه سال ۹۸ تا آذرماه امسال را در قالب مجموعه‌ای در ۵ سرفصل مجزا شامل کتاب‌ها، گزارش‌های تحلیلی، فهرست مقالات، گزارش‌های فرهنگی و نشریات، بولتن‌ها و منشوراتی که رایزنان فرهنگی ایران در خارج از کشور منتشر کرده‌اند، تهیه و به صورت الکترونیکی منتشر خواهیم کرد. در نهایت، در این مجموعه فهرست حدود هزار عنوان از آثار و تولیدات فرهنگی نمایندگی‌های فرهنگی در سه منطقه جغرافیایی (اروپا _ آمریکا، آسیا _ اقیانوسیه و آفریقا _ عربی) توسط کارشناسان مرکز مطالعات گردآوری و آماده‌سازی شده است که در مراسم هفته پژوهش از آن، رونمایی می‌شود.
 ٢١:٣٣ - 1399/09/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
اهدای کتب و منشورات از سوی رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران و دفتر الهدی بیشکک به مراکز فرهنگی قرقیزستان
ارسال یک سری آثار و کتب در موضوعات فرهنگی و ایرانشناختی به زبان های فارسی؛ روسی و قرقیزی ( 4 کارتن مشتمل بر 53 عنوان کتاب- مجموعا 195 جلد) بهمراه 8 نسخه ماهنامه روسی – قرقیزی رایزنی فرهنگی و یک عدد صنایع دستی ایرانی به کتابخانه مرکزی ساتیلقان اوا در شهر اوش – جنوب قرقیزستان-و ایجاد و راه اندازی صفحه رسمی دفترالهدی بیشکک درشبکه اجتماعی اینستاگرام بخش دیگری از فعالیت های رایزنی فرهنگی و دفتر الهدی در بیشکک درهفته کتاب و کتابخوانی بشمار می روند.
 ١٤:٢٧ - 1399/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایجاد و راه اندازی صفحه رسمی نمایندگی انتشارات الهدی در بیشکک در شبکه اجتماعی اینستاگرام
در این صفحه آثار؛ کتب و محصولات فرهنگی موجود در نمایندگی الهدی برای مخاطبان به زبان های فارسی و روسی معرفی و آخرین خبرها و رویدادهای مربوط به حوزه چاپ و نشر و نمایشگاه های کتاب درکشورمان و نیز تولیدات و منشورات موسسه فرهنگی هنری و انتشارات بین المللی الهدی و ماهنامه روسی-قرقیزی جامعه و فرهنگ ایران – میراث- اطلاع رسانی خواهد شد.
 ١٤:١٥ - 1399/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
ترجمه و انتشار کتاب "جستجو در تصوف ایران" دکتر عبدالحسین زرین کوب به زبان روسی
رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در قرقیزستان با وقوف به جایگاه تاریخی؛ اهمیت و تاثیرات تصوف در منطقه آسیای مرکزی از یک سو و اقبالی که نسبت به شناخت هر چه بیشتر از مسائل و موضوعات مربوط به تصوف در نزد صاحبنظران و شخصیت‌های دینی فرهنگی و اصحاب تحقیق و پژوهش این منطقه وجود دارد؛ از بین آثار مختلف موجود درحوزه تصوف ایران؛ کتاب حاضر را برای ترجمه به زبان روسی انتخاب نمود و اینک خوشحال است که این اثر فاخر و ارزشمند که تاکنون بیش از 15 بار در ایران تجدید چاپ شده؛ به زبان روسی نیز ترجمه و به زیور طبع آراسته شده است.
 ١٣:٢٧ - 1399/09/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
چهلمین شماره دوهفته نامه جامعه و فرهنگ قرقیزستان بامطالب و موضوعات متنوع منتشرشد.
چهلمین شماره دو هفته نامه جامعه و فرهنگ قرقیزستان( مربوط به نیمه دوم مهر ماه 1399) رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک منتشر شد. دراین شماره از جمله می خوانیم:نقش داوطلبان در کمک به دولت قرقیزستان برای مبارزه با کرونا ؛ وضعیت این روزهای قرقیزستان؛ مراکز تئاتر قرقیزستان؛ بازی های سنتی قرقیزستان: قیز کومای و ...
 ١٣:٢٠ - 1399/08/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
شماره 39 دوهفته نامه جامعه و فرهنگ قرقیزستان به زیور طبع آراسته شد.
در این شماره از نشریه الکترونیکی فارسی رایزنی بیشکک که مربوط به نیمه اوا مهرماه 99 بوده و در 49 صفحه تهیه شده است؛ مطالب زیر درج شده است: دینداری بدون آموزش منجر به تعصب و رادیکالیزم می شود./ افکارسنجی:اختلافات بین قومی در آسیای مرکزی: زوایای تیره و تاریک منطقه چند ملیتی؛....
 ١٥:١٤ - 1399/08/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
دوهفته نامه جامعه و فرهنگ قرقیزستان به شماره سی و هشتم رسید.
کارشناسان و علاقمندان به مطالعات در حوزه آسیای مرکزی و قفقاز در سی و هشتمین شماره دو هفته نامه جامعه و فرهنگ قرقیزستان؛ با آشپزخانه سنتی قرقیزها و نیز یکی از بازی های سنتی و مرسوم در بین قرقیزها ؛ شکار با عقاب آشنا خواهند شد.
 ١٢:٣١ - 1399/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
در دیدار سفیر ج.ا.ایران در قرقیزستان با رئیس دانشگاه دولتی بیشکک تداوم و توسعه همکاری های فرهنگی و آموزشی فیمابین مورد تاکید قرار گرفت.
رئیس دانشگاه دولتی بیشکک در این دیدار به تعاملات خوب دانشگاه با سفارت و رایزنی فرهنگی ایران در طول سال های گذشته و برگزاری مسابقات و برنامه ها و مراسم مختلف در موضوع ایران دراین دانشگاه اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود همکاری های فرهنگی اموزشی در دوره جدید نیز تداوم و توسعه یابد.
 ٠٧:٥٣ - 1399/07/02 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>