پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید. لطفا نقطه نظرات؛ پیشنهادات و انتقادات خود را در خصوص مطالب و محتوای این پایگاه از طریق منو " ارتباط با ما" گزینه" فرم ارتباط" برای ما ارسال فرمایید. با تشکر
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند. (84%)

183

برخی مطالب مفید هستند. (3%)

6

مطالب بایستی بیشتر شوند. (6%)

12

برخی از مطالب ضعیف هستند. (5%)

11

در این زمینه نظری ندارم. (2%)

6


تعداد کل اراء :(218)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 127693
 بازدید امروز : 42
 کل بازدید : 573343
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1.2500
ساعت
اخبار فعالیت‌های رایزنی


بررسی وضعیت موجود زبان فارسی و مسائل و مشکلات آن در جمهوری قرقیزستان
در دیدار مورخه ۲/۴/۱۳۹۸ پرویز قاسمی رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در بیشکک با مسئولان ذیربط در بنیادسعدی، مسایل و مشکلات اموزش زبان فارسی درجمهوری قرقیزستان با مرور اقدامات و عملکرد گذشته و لحاظ شرایط و وضعیت موجود مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. دراین دیدار که در دفتر مرکزی بنیادسعدی درتهران برگزارشد سرکارخانم زلیخا ثقفی استاد زبان فارسی دانشگاه علوم انسانی بیشکک نیز حضورداشت. مباحث خوبی در این دیدارمطرح شد و برای اجرای برخی برنامه ها درحوزه زبان فارسی درقرقیزستان پیشنهادات ارزشمندی مطرح گردید.
 ٠٧:٥٠ - 1398/04/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
جشنواره عید فطر در بیشکک
برای اولین بار جشنواره ای بمناسبت عید سعید فطر در شهربیشکک مرکز جمهوری قرقیزستان برگزار گردید. نشریه اسلامی امت با حمایت شهرداری بیشکک برگزاری این برنامه دینی- فرهنگی را برعهده داشته است؛ برنامه ای که در روز جمعه 17 خرداد (7 ژوئن) در یکی ازمیادین مرکزی شهر- پارک آیتماتف – برگزار و استقبال خیلی خوبی نیز از آن صورت گرفت. رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز در این جشنواره با تشکیل غرفه شرکت نموده بود.
 ٠٧:٥٤ - 1398/03/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش روایی رایزن فرهنگی ایران در قرقیزستان از حال و هوای روزعیدفطر در بیشکک و مسجد امام علی(ع) آن
امروز چهارشنبه 15 خرداد 1398 در قرقیزستان نیز همچون ایران اسلامی عید سعید فطر اعلام شده بود. پایان 30 روز روزه داری و حضور باشکوه در جایگاه های نماز در بامداد روز عید برای ادای فریضه نماز عید فطر. باشکوهی نماز عیدفطر بیشکک را می شد از شلوغی و ترافیک سنگین خیابان های منتهی به محل عمومی برگزاری نماز عید فطرش حدس زد کما اینکه پیشتر به نمازگزاران مسجد امام علی بیشکک نیز گفته بودند که برای حضور بموقع در نماز عیدفطر ملاحظه ترافیک صبحگاهی را داشته باشند.
 ٠١:٤٥ - 1398/03/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
میزگرد نقش امام خمینی در حل مسائل و مشکلات امروزی جهان اسلام در بیشکک برگزار شد.
در آستانه سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ایران؛ میزگردی با عنوان " نقش امام خمینی در حل مسائل و مشکلات امروزی جهان اسلام" در دفتر منطقه ای خبرگزاری قدس در بیشکک برگزار گردید سخنرانان در این میزگرد مطالب و دیدگاه های خود را در حول چهار محور ذیل مطرح نمودند: - نقش دیدگاه ها؛ آثار و افکار امام خمینی(ره) در حل مسائل مبرم در فرهنگ و دیگر حوزه های زندگی اجتماعی - نقش دیدگاه ها ؛ آثار و افکار امام خمینی در کاهش وابستگی اقتصادی کشورهای اسلامی به غرب - نقش دیدگاه ها ؛ آثار و افکار امام خمینی در تقویت ...
 ١٣:٢٩ - 1398/03/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید از دانشگاه دولتی اوش و مرکز ایرانشناسی و اتاق زبان فارسی آن
پرویز قاسمی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک که برای شرکت در برنامه چادر رمضان اوش و سخنرانی در موضوع روز جهانی قدس به اوش پایتخت جنوبی قرقیزستان سفر کرده است ؛ روز پنج شنبه مورخه 9/3/98 از دانشگاه دولتی اوش بازدید و با مسئولان دانشگاه در خصوص روابط و همکاری های فرهنگی و آموزشی فیمابین دیدار و گفتگو نمود. دیدار با رئیس دانشگاه ؛ دیدار و گفتگو با رئیس دانشکده روابط بین الملل و بازدید از مرکز ایرانشناسی و اتاق زبان فارسی از برنامه های پیش بینی شده این دیدار بود .
 ٠٩:٠٠ - 1398/03/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
روز جهانی قدس در برنامه چادر رمضان اوش در جنوب قرقیزستان گرامی داشته شد.
سخنران اصلی مراسم سپس برخی مسائل و مشکلات در جهان اسلام بخصوص مساله فلسطین را یاد اور شده و اظهار داشت که سالهاست بخشی مهم از جهان اسلام که قبله اول مسلمانان را در خود جای داده داده و فلسطین نام دارد در غصب و اشغال رژیم صهیونیستی است و ماه مبارک رمضان فرصتی است تا مسلمانان در هرکجای جهان که هستند مراتب حمایت و همبستگی خود را با مردم فلسطین و قدس شریف اعلام نمایند.
 ٢٣:١٦ - 1398/03/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم احیای شب قدر در بیشکک مرکز جمهوری قرقیزستان
مساجد جمهوری قرقیزستان از اولین روزهای ماه مبارک رمضان شاهد حضور مومنان روزه دار چندملیتی است؛ روزه دارانی با ملیت های تاجیک؛ آذری؛ قزاق؛ قرقیز ؛ افغان؛ ازبک و تاتار و ایرانی . و اما در گوشه ای از شهر بیشکک مسجد دیگر و بلکه منحصر بفردی وجود دارد که حال وهوای دیگری دارد...
 ٠١:٤٣ - 1398/03/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
مشارکت پیروان اهل بیت قرقیزستان در برنامه های رمضانی مسجد امام علی بیشکک
امسال نیز همچون سنوات گذشته مسجد امام علی بیشکک با ویژه برنامه های رمضانی خود پذیرای پیروان اهل بیت است ؛ پیروانی از ملیت های مختلف که در قرقیزستان و شهر بیشکک ساکن هستند از ایرانی و آذری گرفته تا تاجیک ؛ افغانی و هندی و پاکستانی. برنامه های این مسجد در این ماه مبارک از ساعت 19:30 با تلاوت یک جزء قرآن کریم آغاز می شود. مومنان روزه دار در این برنامه ها ...
 ١٦:٥٢ - 1398/03/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
پاسداشت شاعران پارسی گوی در دانشگاه آرابایف قرقیزستان
برنامه ای ادبی درپاسداشت شاعران پارسی گوی در تاریخ 1/3/98 در دانشگاه آرابایف قرقیزستان برگزار گردید. در این برنامه که با همکاری رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در بیشکک و انجمن تاجیکی وارثان رودکی برگزار شد؛ جایگاه شاعران پارسی گوی همچون فردوسی ؛ سعدی؛ خیام و رودکی ؛ ترجمه اثار انان به زبان های روسی و قرقیزی و کمبودها و خلاهای موجود در این زمینه مورد بحث و تبادل نظر گرفت.
 ١٥:٢٦ - 1398/03/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
اوش پایتخت جنوبی قرقیزستان با برپایی چادر رمضان 2019 به استقبال ماه مبارک رمضان رفته است.
چادر رمضان " ویژه برنامه رمضانیست که سالهاست در جمهوری های مسلمان شوروی سابق از جمله تاتارستان؛ باشقیرستان ؛ قرقیزستان وحتی در شهر مسکو به یک سنت تبدیل شده و مومنان روزه دار و خاصه اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه در این روز از سوی بنیادها و موسسات خیریه و نمایندگی های سیاسی و فرهنگی خارجی مقیم پذیرایی و اطعام می شوند.
 ١٧:٢٨ - 1398/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>