سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧
پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشكك حضور حضرتعالی را ارج می‌نهد و از محضرتان تقاضا دارد در صورت پیشنهاد و انتقاد در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» گزینه‌ «فرم ارتباط» نظر خود را برای ما ارسال فرمایید.
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 98056
 بازدید امروز : 30
 کل بازدید : 470398
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1.0468
ساعت
اخبار > افتتاح اتاق زبان وادب فارسی در مدرسه 31 بیشکک


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح اتاق ایران

افتتاح اتاق زبان وادب فارسی در مدرسه 31 بیشکک

روز 3 خرداد به دعوت مدرسه 31 بیشکک ، مراسم افتتاحیه اتاق زبان فارسی با حضور آقای علی حکیم‌ پور رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، خانم صعوله میرمانوا مدیر کل آموزش و پرورش بیشکک، مدیر مدرسه و جمعی از دانش‌آموزان این مدرسه برگزار شد.

رایزن فرهنگی ضمن بازدید از کلاس زبان فارسی با دانش ‌آموزان کلاس ششم دیدار و گفتگو کرد. مراسم در تالار اجتماعات این مدرسه ادامه یافت.

ابتدا سرود دو کشور نواخته شد ، سپس کلیپی در معرفی جمهوری اسلامی ایران و مناطق دینی و غذاهای سنتی آن پخش شد و سپس مهمانان برای تبریک و سخنرانی دعوت شدند.

خانم میرمانوا گفت: مدرسه 31 از مدارس نمونه است و جزء 20 مدرسه برتر به شمار  می‌رود. زبان‌های چینی، کره‌ای، انگلیسی به عنوان زبان‌های خارجی در این مدرسه آموزش داده می‌شود و از امسال نیز زبان فارسی به عنوان واحد اصلی (الزامی) در این مدرسه تدریس می‌شود. دانستن یک زبانی جدید دریچه‌ای به  روی دانش‌آموزان باز می کند. امید دارم در یادگیری زبان فارسی نیز موفق باشید.

در ادامه آقای حکیم‌پور  ضمن تبریک افتتاح اتاق زبان فارسی گفت: دو ملت پیشینه مشترک فراوانی دارند .به طوری که  در گذشته زبان فارسی در این مرز و بوم رواج زیادی داشته است واکنون  بیش از 1600 واژه فارسی سره در زبان قرقیزی وجود دارد .وی افزود: با افتتاح کلاس زبان فارسی در این مدرسه ، رایزنی فرهنگی نیز ازهرگونه مساعدت برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان مضایقه نخواهد کرد. وی در پایان یک دستگاه تلویزیون از طرف رایزنی فرهنگی به مدرسه فوق اهدا کرد.

در ادامه برنامه با اجرای سرود معلم به زبان فارسی، ماناس خوانی، قرائت اشعاری از سعدی و شعرای دیگر، سرودهایی نیز در مورد قرقیزستان  توسط دانش آموزان این مدرسه اجرا شد.

در پایان آقای حکیم‌پور با مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر و معلمان این مدرسه در مورد وضعیت آموزشی و فرصت ها و امکانات علمی و آموزشی گفتگو نمودند و مقرر شد نشست مشورتی درزمینه سطح علمی دانش آموزان با مشارکت پنج مدرسه فارسی زبان بیشکک برگزارونتایج این نشست در اختیار معلمین بومی زبان فارسی گذاشته شود.

 

 

 


١٦:٢٤ - 1395/03/04    /    شماره : ٦٥٢١٦٣    /    تعداد نمایش : ٣٧٧خروج