پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشكك حضور حضرتعالی را ارج می‌نهد و از محضرتان تقاضا دارد در صورت پیشنهاد و انتقاد در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» گزینه‌ «فرم ارتباط» نظر خود را برای ما ارسال فرمایید.
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 102396
 بازدید امروز : 27
 کل بازدید : 485928
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.9062
ساعت
اخبار > دیدار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با رئیس کمیسیون زبان ملی جمهوری قرقیزستان


  چاپ        ارسال به دوست

با هدف معرفی مشترکات زبانی انجام گرفت :

دیدار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با رئیس کمیسیون زبان ملی جمهوری قرقیزستان

علی حکیم‌پور رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان  روز دوشنبه 29  خرداد ماه سال 1396 با آقای نظرقول ایشاکف ، رئیس کمیسیون زبان ملی جمهوری قرقیزستان در محل آن کمیسیون زبان ملی دیدار وگفتگو کرد.

رئیس کمیسیون زبان  ضمن خوش‌آمدگویی و ابراز خوشنودی  گفت : ایران از قدیم مهد علم، فرهنگ و تمدن بوده است و امروز هم جمهوری اسلامی ایران  را یکی از کشورهای  منحصر به فرد می‌دانیم  و از دستاوردها و پیشرفت‌هایی که در چند سال اخیر در حوزه های مختلف یافته است آگاه هستیم. همچنین، دو ملت ایران و قرقیز ریشه تاریخی و مشترکات تاریخی، فرهنگی، و غیره بسیاری دارند و حتی زبان قرقیزی و فارسی هم از نظر دستوری و ساختاری جملات بسیار شباهت دارند.وی تاکید کرد : خوشبختانه ، جمهوری اسلامی ایران با وجود اینکه تحریم‌های زیادی را ازجانب غرب تحمل کرده ، پیشرفت زیادی کرده است و امروزه یکی از کشور های توانمند و تاثیرگذار بر همه کشورهای جهان است. ما بسیار خوشحال و علاقه‌مند هستیم که با چنین کشوری همکاری صمیمی داشته باشیم و برای توسعه همکاری آمادگی داریم.

رایزن فرهنگی کشورمان نیز درتایید دیدگاه های وی اظهار داشت:  جمهوری اسلامی ایران 39 سال پیش انقلاب کرد . مردم ایران می خواستند در چارچوب اسلام زندگی مردمسالارنه ، مستقل و آزادی داشته باشند .اما غرب از ابتدای انقلاب تاکنون درمسیر توسعه جمهوری اسلامی ایران سنگ اندازی کرده است. اما با وجود این همه موانع ،در چند دهه اخیر پیشرفت ‌های زیادی کرده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تجارب و توانمندی های خود را در اختیار کشور های دوست منطقه قراردهد.به ویژه آنکه ایران و آسیای مرکزی گذشته درخشانی داشته و برای حفاظت از گذشته تمدنی خود به همکاری بیشتری نیاز دارند. 

 

 


١١:١٠ - 1396/04/01    /    شماره : ٦٨٠٨٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٦٤خروج