سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧
پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشكك حضور حضرتعالی را ارج می‌نهد و از محضرتان تقاضا دارد در صورت پیشنهاد و انتقاد در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» گزینه‌ «فرم ارتباط» نظر خود را برای ما ارسال فرمایید.
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 108854
 بازدید امروز : 48
 کل بازدید : 509339
 بازدیدکنندگان آنلاين : 12
 زمان بازدید : 2.9531
ساعت
اخبار > دیدار رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان با رئیس شبکه "قرقیزستان"


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان با رئیس شبکه "قرقیزستان"

 علی حکیم‌پور رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با خانم نوریپا آیت بایوا رئیس شبکه تلویزیونی قرقیزستان دیدار و گفتگو کرد. خانم آیت بایوا ضمن معرفی شبکه قرقیزستان گفت: این شبکه دو سال پیش تأسیس شده است و یک شبکه کاملا خصوصی اجتماعی با سیاست های مستقل است. در حال حاضر شبکه قرقیزستان شش استان این کشور را تحت پوشش دارد.

وی افزود: با توجه به سیاست ها و دستورات اخیر دولت مایل هستیم ضمن افزایش محصولات تولیدی شبکه، برنامه های آن را به زبان قرقیزی پخش کنیم. از رایزنی فرهنگی درخواست داریم تا فیلم های سینمایی مطرح و نیز مجموعه های تلویزیونی ایرانی در اختیار این شبکه بگذارد زیرا اطلاع داریم سینمای ایران در عصر کنونی پیشرفت های خوبی داشته است. این فیلم ها از نظر موضوع و پیام اصلی با فرهنگ و ذهنیت مردم قرقیز مانوس هستند؛ فیلم هایی که به انسان دوستی، مهر و دوستی دعوت می کنند.

رایزن فرهنگی کشورمان نیز ضمن معرفی مهمترین دستاورد های جمهوری اسلامی و بویژه حوزه هنر و سینما گفت: ایران در کنار دستیابی به موفقیت های بسیار در حوزه های صنعت، کشاورزی، پزشکی، فناوری، در حوزه فرهنگ و هنر و سینما نیز پیشرفت های خوبی داشته است. امروزه سینمای ایران در سطح جهان مطرح است. سازمان صدا و سیمای ایران مهمترین  سازمان در زمینه رادیو و تلویزیون در جمهوری اسلامی ایران است که  حدود 20 شبکه به صورت دیجیتال برنامه های تمام دنیا را پخش می کنند.  همچنین غیر از 5 شبکه، کانال‌های تخصصی با گرایشات مختلف هستند که توجه مردم را بیشتر جلب می‌نماید. علاوه بر این تمام کانال‌های شهرستان‌ها، استان ها‌ زیر نظر یک سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران هستند که از تهران مدیریت می‌شوند و در این سازمان حدود صد هزار کارمند مشغول بکار هستند. 

وی قول داد تا ضمن انعکاس درخواست طرف قرقیزی برای ارسال فیلم های سینمایی، مستند و نیز مجموعه های تلویزیونی بتواند در مرحله اول مجموعه های تلویزیونی را از سازمان صدا و سیمای ایران درخواست نماید.

 

 


١٦:٠٧ - 1396/06/24    /    شماره : ٦٨٥٩٩٤    /    تعداد نمایش : ٢٠٠خروج