چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧
پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشكك حضور حضرتعالی را ارج می‌نهد و از محضرتان تقاضا دارد در صورت پیشنهاد و انتقاد در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» گزینه‌ «فرم ارتباط» نظر خود را برای ما ارسال فرمایید.
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 108870
 بازدید امروز : 73
 کل بازدید : 509415
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.0938
ساعت
اخبار > دیدار سفیر و رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با رئیس دانشگاه ملی قرقیزستان


  چاپ        ارسال به دوست

به پیشنهاد رایزنی فرهنگی سفیر جمهوری اسلامی ایران دربیشکک انجام گرفت :

دیدار سفیر و رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با رئیس دانشگاه ملی قرقیزستان

دراین دیدار ، دکتر کانات صادق اف، رئیس دانشگاه ملی قرقیزستان ضمن خوش آمدگویی و استقبال گرم و صمیمی گفت: در دیدار اخیر الماس بیک آتامبایف رئیس جمهور قرقیزستان با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران ، طرفین بر ضرورت گسترش روابط میان دو کشور تأکید کردند، لذا آمادگی خودرا برای همکاری هرچه بیشتر با دانشگاه های دو کشور در زمینه های آموزشی و علمی اعلام می نمایم.

وی افزود: مسئله گشایش اتاق ایرانشناسی در این دانشگاه طی چند جلسه با آقای آقای عثمان علی اف مشاور اینجانب که سفیر سابق جمهوری قرقیزستان در ایران بوده و اطلاعات خوبی از اولویت های دو کشور دارد، مورد بررسی و رایزنی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران در زمینه های اقتصادی، آموزشی، علمی و فرهنگی براین باورم که دانشجویان این دانشگاه باید زبان فارسی و فرهنگ ایرانی را بیشتر بشناسند.

روزبهانی سفیر کشورمان نیز با ابرازخشنودی از دیدگاه مثبت ایشان گفت: مهمترین و بارزترین همکاری میان ملت‌ها در زمینه‌های علمی و آموزشی است، چرا که این همکاری‌ها به سود بشر خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران نیز بر اساس سند 10 ساله توسعه روابط میان دو کشور از هرگونه ارتقا روابط با جمهوری قرقیزستان به خصوص در زمینه‌های آموزشی استقبال می‌کند.

وی ادامه داد: نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد پیشنهادهای علمی و آموزشی آن دانشگاه را بررسی و زمینه‌های اجرای آن را فراهم نماید.

روزبهانی در پایان تاکید کرد : جمهوری اسلامی ایران هیچ مانعی در زمینه گسترش همکاری با قرقیزستان نمی بیند و آمادگی کامل دارد که روابط خود را در تمامی سطوح افزایش دهد.

رئیس دانشگاه ملی قرقیزستان نیز با اشاره به روابط دوجانبه به خصوص بعد از سفر رؤسای جمهور دو کشور گفت: دانشگاه ملی قرقیزستان آمادگی کامل دارد درمسیر گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و دانشجویی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی ایران گام بردارد.

وی افزود : امید وارم به زودی شاهد افتتاح اتاق ایرانشناسی به نام یکی از شاعران ایرانی در این دانشگاه باشیم که این موضوع می‌تواند سرآغاز خوبی برای شروع همکاری‌های علمی و آموزشی دیگر با جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

 

 

 


١٥:١٦ - 1396/07/19    /    شماره : ٦٨٧٥٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٨خروج