چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید. لطفا نقطه نظرات؛ پیشنهادات و انتقادات خود را در خصوص مطالب و محتوای این پایگاه از طریق منو " ارتباط با ما" گزینه" فرم ارتباط" برای ما ارسال فرمایید. با تشکر
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند. (84%)

183

برخی مطالب مفید هستند. (3%)

6

مطالب بایستی بیشتر شوند. (6%)

12

برخی از مطالب ضعیف هستند. (5%)

11

در این زمینه نظری ندارم. (2%)

6


تعداد کل اراء :(218)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 124062
 بازدید امروز : 71
 کل بازدید : 559390
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.9219
ساعت
اخبار > همایش تقارب فرهنگ ها؛ بنیان صلح و توسعه پایدار


  چاپ        ارسال به دوست

با هدف معرفی زمینه های تقارب فرهنگی با قرقیزستان برگزار شد:

همایش تقارب فرهنگ ها؛ بنیان صلح و توسعه پایدار

همایش علمی بین المللی «تقارب فرهنگ ها، بنیان صلح و توسعه» که از سوی موسسه بین المللی تقارب فرهنگ­ها و با مشارکت دانشگاه بین المللی قرقیزستان و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 8-7 آذرماه 1396 در بیشکک با حضور کنند گان نهادهای دولتی، دانشمندان و فعالین مدنی قرقیزستان، ایران، چین، روسیه، قزاقستان، ازبکستان، ترکیه، هند، لیبی، تاجیکستان و همچنین اساتید و دانشجویان در آکادمی ملی علوم قرقیزستان برگزار گردید و با صدور بیانیه ای به کار  خود پایان داد.

در افتتاحیه این همایش آقایان اصیل بیک حیدر علی اف رئیس دانشگاه بین المللی قزقیزستان،جمعه تایف رئیس آکادمی ملی علوم قرقیزستان، منوچر متکی معاون بین الملل تقریب مذاهب اسلامی، مجتبی روزبهانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان و تعدادی دیگر از شخصیت ها،  طی سخنرانیهایی از برگزاری این گونه همایش استقبال نموده و بهره­مندی از ظرفیت جامعه نخبگی را گام موثر در تعامل سازنده بین فرهنگ ها تلقی کرده و زمینه ای برای گسترش و توسعه صلح عادلانه در جهان امروز دانستند.

در این همایش دو روزه نخبگان و دانشمندان، خواستار تلاش مشترک در راستای تحقق همکاریهای بین المللی در حوزه های علمی، فرهنگی و تشریک مساعی در مبارزه با هرگونه افراط گرائی و تروریسم به منظور حفظ میراث دینی؛ فرهنگی و تمدنی در برای رسیدن به صلح عادلانه شدند.

دراین همایش، ضمن توجه به قرابت و اشتراکات ادیان توحیدی و اسلام که زیر بنای مبانی گفتکو و تعامل است ، برگسترش گفتمان هم افزائی فرهنگی برای اجرائی شدن جهان علیه خشونت وافراط گرائی تاکید نمودند و ضمن اعلام بر اینکه جمهوری اسلامی ایران نقش و سهم قابل توجهی درمبارزه با تروریسم دارد بر گفتکوی فرهنگی با استفاده از تجربیات مثبت ایران در مباحث و حوزه های دینی، علمی و اجتماعی اتفاق نظر داشتند .در این نشست اندیشه ورزی، ۳۹ مقاله در قالب ۴ محور (تقارب فرهنگ ها و ادیان توحیدی، تقارب فرهنگ ها و نهادهای جهانی، تقارب فرهنگ ها و امنیت جهانی ، تقارب فرهنگ ها ومواریث فرهنگی و تمدنی) ارائه گردید و مقرر شد مجموعه مقالات پس از ترجمه به زبانهای روسی، فارسی و انگلیسی در قالب یک کتاب چاپ و به دیگر مراکز علمی و فرهنگی کشورهای دیگر ارسال گردد. همچنین در این اجلاس یک کلیپ با شناسائی ایران اسلامی در سه حوزه دینی و فرهنگی، حوزه تمدنی و میراثی و ایران معاصر پخش شد و در حاشیه همایش نیز نمایشگاه عکس و کتاب با موضوع ایران شناسی و تقارب فرهنگ ها برگزار گردید.

 

 

 


٠٨:٥٣ - 1396/09/09    /    شماره : ٦٩٥١٠٤    /    تعداد نمایش : ٢٨٨خروج