چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید. لطفا نقطه نظرات؛ پیشنهادات و انتقادات خود را در خصوص مطالب و محتوای این پایگاه از طریق منو " ارتباط با ما" گزینه" فرم ارتباط" برای ما ارسال فرمایید. با تشکر
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند. (84%)

183

برخی مطالب مفید هستند. (3%)

6

مطالب بایستی بیشتر شوند. (6%)

12

برخی از مطالب ضعیف هستند. (5%)

11

در این زمینه نظری ندارم. (2%)

6


تعداد کل اراء :(218)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 124061
 بازدید امروز : 68
 کل بازدید : 559387
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.2187
ساعت
اخبار > همایش علمی بین المللی تعاملات فرهنگی ایران و آسیای میانه


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد روابط ایران و قرقیزستان برگزارشد:

همایش علمی بین المللی تعاملات فرهنگی ایران و آسیای میانه

همایش علمی بین المللی "تعاملات فرهنگی ایران و آسیای مرکزی" به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد برقراری روابط میان ایران و قرقیزستان در تاریخ 15 آذر 1396 با مشارکت رایزنی فرهنگی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه علوم انسانی بیشکک در محل آن دانشگاه برگزار گردید.

هدف از برگزاری این همایش بررسی تاثیرات فرهنگی ایرانیان و اقوام ترک زبان آسیای مرکزی  با استناد به مشترکات تاریخی، فرهنگی ، زبانی و ادبی، از یک سو و روابط فرهنگی دو کشور ایران و قرقیزستان از زمان استقلال تا کنون ازسوی دیگر بوده است.

در این همایش اساتید و دانشجویان از دانشگاه های علوم انسانی، ملی، قرقیزی-ترکی ماناس، انجمن دوستی ایران و قرقیزستان، انجمن تاجیکان رودکی، نویسندگان، شعرا و صاحب نظرانی از کشورهای ایران و تاجیکستان شرکت کردند.

شرکت کنندگان موضوعاتی نظیر روابط و تعاملات اقوام ایرانی و آسیای مرکزی در زمینه زبان های فارسی و ترکی، نقش واسطه ای زبان های تاجیکی و جغتایی در روابط ایرانیان و ترک زبانان، تأثیر شعر و ادبیات فارسی در ادبیات کشورهای آسیای مرکزی، پیوندهای علمی و معنوی میان اقوام ایرانی و آسیای مرکزی در دوره های باستان و سده میانه، اهمیت منابع فارسی در مطالعه و تحقیق تاریخ و فرهنگ ملت های آسیای مرکزی و قرقیزستان، روابط فرهنگی قرقیزستان و ایران را مورد بررسی قرار دادند.

 

در این همایش 35 مقاله در سه گروه تحت عناوین «اهمیت منابع فارسی در تاریخ و فرهنگ اقوام آسیای مرکزی و قرقیزستان»، «تعاملات ملت های ایرانی و ترکی و آسیای مرکزی»  و «تاثیر ادبیات فارسی در ادبیات ملت‌های آسیای مرکزی» ارائه گردید. 


٠٩:٤٢ - 1396/09/15    /    شماره : ٦٩٥١١٥    /    تعداد نمایش : ٣٧٩خروج