شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧
پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشكك حضور حضرتعالی را ارج می‌نهد و از محضرتان تقاضا دارد در صورت پیشنهاد و انتقاد در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» گزینه‌ «فرم ارتباط» نظر خود را برای ما ارسال فرمایید.
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 110342
 بازدید امروز : 153
 کل بازدید : 514125
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.0782
ساعت
اخبار > برگزاری دوره دانش افزایی اساتید زبان فارسی در بیشکک


  چاپ        ارسال به دوست

با هدف ارتقا سطح علمی مدرسان انجام گرفت :

برگزاری دوره دانش افزایی اساتید زبان فارسی در بیشکک

 

در 20 اردیبهشت ماه 1397 دوره فشرده مهارت افزایی اساتید زبان فارسی در محل موسسه الهدی آغاز گردید. این دوره به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و حسین مکرمی دبیر اعزامی مدارس ج.ا.ایران در خارج از کشور برگزار می شود. در این دوره یک هفته ای  مدرسان مدارس و دانشگاه ها و نیز دانش جویان سال های آخر زبان فارسی دانشگاه های علوم انسانی بیشکک، قرقیزی-روسی اسلاویانی بیشکک شرکت می کنند.

علی حکیم پور رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در افتتاحیه این دوره گفت: زبان به عنوان یک موجود زنده و پویا دچار تحول می شود. به طوری که در میان زبان های زنده جهان زبانی را نمی توان یافت که مشمول تحول نشده و با  دویست سال پیشش فرقی نداشته باشد. با این وجود،  زبان فارسی این قابلیت را دارد که با وجود دگرگونی زیاد آن می توان آثار قدیمی ؛چون دیوان رودکی و شاهنامه را به خوبی خواند ودرک کرد. وی افزود: فرهنگستان زبان و ادب فارسی هم که متولی اصلاح زبان فارسی در ایران است در اعمال اصلاحات زبانی  به این نکته توجه دارد که در فهم آثار قدیمی مشکل چندانی نداشته باشیم. وی افزود: زبان سیال است و ازمنطقه ای به منطقه دیگر سیر می کند. طبیعی است این وضعیت در مورد زبان فارسی نیز صادق است.

لازم به توضیح است این دوره در دانشگاه علوم انسانی بیشکک ادامه یافت و در پایان ، به شرکت کنندگان گواهی لازم اعطا شد.

 


٠٨:٥١ - 1397/03/29    /    شماره : ٧٠٧٦٢٦    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج