جمعه ٢٦ دی ١٣٩٩
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند. (84%)

183

برخی مطالب مفید هستند. (3%)

6

مطالب بایستی بیشتر شوند. (5%)

12

برخی از مطالب ضعیف هستند. (5%)

11

در این زمینه نظری ندارم. (3%)

7


تعداد کل اراء :(219)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 169248
 بازدید امروز : 140
 کل بازدید : 720541
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.5469
ساعت
اخبار > برنامه " روابط دوستی ایران وقرقیزستان" باطنین اشعار سعدی؛ فردوسی و حافظ در مدرسه شماره 2 بیشکک


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه " روابط دوستی ایران وقرقیزستان" باطنین اشعار سعدی؛ فردوسی و حافظ در مدرسه شماره 2 بیشکک

برنامه " روابط دوستی ایران وقرقیزستان"  باطنین اشعار سعدی؛ فردوسی و حافظ در مدرسه شماره 2 بیشکک.

پرویز قاسمی رایزن جدید فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان امروز 31 اردیبهشت 98 از مدرسه شماره 2 بیشکک بازدید نمودو با مدیرمدرسه  در خصوص همکاری ها در حوزه اموزش زبان فارسی و سابقه و پیشینه این همکار ی و تداوم و تقویت ان در آینده  گفتگو و تبادل نظر نمود. در ادامه نماینده فرهنگی ج.ا.ایران ضمن بازدید از کلاس زبان فارسی و استماع برنامه های تدارک دیده شده همچون اجرای سروده های  اشعار شاعران ایرانی به زبان فارسی و ماناس خوانی در جمع فارسی اموزان مدرسه که تعداد انها بالغ بر 30 نفر می باشد در خصوص زبان فارسی و جایگاه و اهمیت ان ؛ اشترکات فرهنگی ایران و قرقیزستان و تلاش برای  معرفی درست ایران امروز و تقویت همکاری های فرهنگی فیمابین دو کشور سخنرانی نمود. وی ابراز امیدواری نمود که در طول ماموریت در قرقیزستان بتواند گام هایی در جهت حمایت از اموزش زبان فارسی ؛  نزدیکی دو ملت ایران و قرقیزستان و تقویت همکاری های فرهنگی فیمابین بردارد.

ویزه برنامه دوستی ایران و قرقیزستان مشتمل بر پخش سرود ملی ایران و قرقیزستان؛ سخنرانی مدیر مدرسه در خصوص پیشینه و سابقه راه اندازی کلاس زبان فارسی در این مدرسه ؛ اهتمام مدیریت مدرسه به اموزش زبان های خارجی ازجمله زبان فارسی ؛ خاطرات سفر به ایران و تقدیر از رایزنی فرهنگی بخاطر حمایت از برنامه های فرهنگی و زبان فارسی ؛ شعرخوانی دانش اموزان مدرسه به زبان فارسی ( اشعار سعدی؛ فردوسی و ...) غ پخش کلیپ و اسلاید از فعالیت های  آموزشی زبان فارسی مدرسه  و نهایتا سخنرانی رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در جمع دانش اموزان مدرسه شماره 2 بیشکک؛ تقدیر از قاسمی رایزن فرهنگی ج.ا.ایران با اعطای لباس محلی قرقیزی و متقابلا اعطای  هدیه از سوی رایزن فرهنگی به مدیر مدرسه و تشکر از فعالیت ها و حمایت های ایشان ازآموزش  زبان فارسی  و فعالیت های خانم پریزاد ضمیمربیگ قیزی  مغلم زبان فارسی و   نوشتن یادداشت در دفتر مدرسه بخش اصلی این برنامه را تشکیل ی داند. 

گفتنی است که زبان فارسی در  مدرسه شماره 2 بیشکک  از سال 2013 راه اندازی شده و در حال حاضر تعداد 30 دانش اموز به فراگیری زبان فارسی مشغول هستند. خانم چناره مارازیکووا از سال 2001 مدیریت این مدرسه را که  بیش از 80 سال قدمت دارد بر عهده دارد. 


١٢:١٠ - 1398/02/31    /    شماره : ٧٣٠٥٥٤    /    تعداد نمایش : ٢٠١خروج