شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٠
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 187854
 بازدید امروز : 83
 کل بازدید : 779094
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 2.2281
ساعت
اخبار > جشنواره عید فطر در بیشکک


  چاپ        ارسال به دوست

جشنواره عید فطر در بیشکک

نشریه اسلامی امت قرقیزستان برگزار کرد:

جشنواره عید فطر در بیشکک

برای اولین بار جشنواره ای بمناسبت عید سعید فطر در شهربیشکک مرکز جمهوری قرقیزستان برگزار گردید. نشریه اسلامی امت  با حمایت شهرداری بیشکک برگزاری این برنامه دینی- فرهنگی را برعهده داشته است؛ برنامه ای که در روز جمعه 17 خرداد (7 ژوئن) در یکی ازمیادین مرکزی شهر- پارک آیتماتف برگزار و استقبال خیلی خوبی نیز از آن صورت گرفت. رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز بر اساس درخواست برگزار کنندگان مراسم در این جشنواره با تشکیل غرفه شرکت نموده بود.

اجرای سروده های دینی؛ برگزاری مسابقات مختلف در بین کودکان ازجمله طرح سوالات دینی و اعطاری جایزه به برندگان؛ برگزاری کارگاه های آموزشی؛ اجرای موسیقی توسط نمایندگان گروه های مختلف قومی و برخی کشورهای شرکت کننده از جمله اجرای موسیقی سنتی ایرانی توسط حامد کفاش زاده ؛ بازارچه صنایع دستی و غذای سنتی اقوام و ملل مختلف و ... بخشی از برنامه های این جشنواره را تشکیل می دادند.  


در این برنامه مقصد بیگ حاجی تکتوموشوف مفتی قرقیزستان؛ علی مجتبی روزبهانی سفیر جمهوری اسلامی ایران؛ پرویز قاسمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیشکک و نیز رئیس کمیسیون دولتی امور دینی قرقیزستان حضور داشتند.

الیانا مریم ستاراوا سردبیر اولین نشریه اسلامی قرقیزستان " امت" برگزاری این جشنواره و برنامه های اینچنینی را  بمنزله پلی برای گفتگو بین نمایندگان اقوام و ادیان مختلف بمنظور برقراری و تقویت مناسبات دوستانه و تبادل فرهنگ ها دانسته و اعلام نمود که  از طریق چنین برنامه هایی می توان به تقویت صلح و همزیستی بیشتر در جامعه کمک نمود.

در این مراسم همچنین مفتی قرقیزستان؛ رئیس کمیسیون دولتی امور دینی قرقیزستان ؛ الیانا مریم ستاراوا سربیر نشریه اسلامی امت و پریز قاسمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیشکک سخنرانی نمودند.

در حاشیه جشنواره؛ خبرنگار نشریه اسلامی امت با رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در خصوص این جشنواره و حضور رایزنی فرهنگی در آن و و نیز چادر رمضان 2019 اوش مصاحبه بعمل اورد.

شایان ذکراست که در طول ماه مبارک رمضان برنامه فرهنگی- اجتماعی و دینی چادر رمضان 2019 قرقیزستان  به همت نشریه اسلامی امت در شهر اوش در جنوب قرقیزستان برپاشده بود و یک روز آن نیز شب روز جهانی قدس- به ایران اختصاص داده شده بود. در برنامه مذکور با هماهنگی مرکز؛ رایزنی فرهنگی  ج.ا.ایران در بیشکک با هم افزایی سفارت کشورمان حضور و مشارکت داشته و پرویز قاسمی رایزن فرهنگی ایران ضمن سفر به اوش و سخنرانی درخصوص روز جهانی قدس و جایگاه و اهمیت راهپیمایی این روز؛ از دانشگاه دولتی اوش و گروه زبان فارسی آن نیز بازدید بعمل آورد.

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیشکک

18/3/98


٠٧:٥٤ - 1398/03/18    /    شماره : ٧٣١٣٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٦١خروج