دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند. (84%)

183

برخی مطالب مفید هستند. (3%)

6

مطالب بایستی بیشتر شوند. (5%)

12

برخی از مطالب ضعیف هستند. (5%)

11

در این زمینه نظری ندارم. (3%)

7


تعداد کل اراء :(219)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 164820
 بازدید امروز : 87
 کل بازدید : 705324
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.1562
ساعت
اخبار > برای اولین بار صورت گرفت: حضور نماینده ای از ایرانشناسان قرقیزستان درهمایش ایرانشناسان روسیه


  چاپ        ارسال به دوست

برای اولین بار صورت گرفت: حضور نماینده ای از ایرانشناسان قرقیزستان درهمایش ایرانشناسان روسیه

پنجمین همایش سالانه ایرانشناسان و استادان زبان فارسی روسیه و حوزه اوراسیا با حضور بیش از یکصد نفر از ایران شناسان مناطق مختلف روسیه و نمایندگانی از قرقیزستان، قزاقستان، ارمنستان، تاجیکستان و حوزه بالتیک و همچنین استادانی از ایران در تاریخ 20/9/98 در مسکو برگزار شد. آسیه عیسی بایوا ایرانشناس قرقیزستان و مترجم رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران دربیشکک نیز براساس دعوت رسمی سفارت کشورمان درمسکو و باحمایت رایزنی فرهنگی ایران در قرقیزستان دراین همایش شرکت نموده بود.

در ابتدای این مراسم، دکتر مهدی سنایی، سفیر تام الاختیار ایران در فدراسیون روسیه ضمن تشریح اهداف این نشست، از تلاش ایران شناسان روسیه تمجید کرد. عیسی بایوا ایرانشناس قرقیزستاندر اولین نشست این همایش در موضوع جایگاه زبان فارسی و ایرانشناسی دراین کشور آسیای مرکزی سخنرانی نمود.تسلط ایشان به زبان فارسی و تسلط خوب در ارائه گزارش بشدت مورد توجه واستقبال قرار گرفت.

جای بسی خرسندی است که برای اولین بار این فرصت بوجود آمد که یک نفر از قرقیزستان دراین رویداد مهم درحوزه ایرانشناسی و زبان فارسی که بطور سالانه توسط سفارت ج‌ا.ایران در مسکو برگزارمی شود، شرکت نماید.

بدون شک حضور در چنین همایش هایی می تواند ضمن تبادل تجربیات فیمابین ایرانشناسان واستادان زبان فارسی درحوزه روس زبان و کشورهای مشترک المنافع، زمینه و بستر مناسبی را برای همکاری ها و تعاملات بیشتر ، ارتقای فعالیت ها ، اطلاع از آخرین یافته ها و دستاوردها، همایش ها و سمینارها و نیز آثار چاپ و منتشرشده درحوزه ایرانشناسی و زبان و ادبیات فارسی فراهم آورد.


٢٢:٠٣ - 1398/09/21    /    شماره : ٧٤٠٧٨٦    /    تعداد نمایش : ١٩٥خروج