جمعه ٠٨ مرداد ١٤٠٠
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 188342
 بازدید امروز : 295
 کل بازدید : 780914
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 2.0161
ساعت
اخبار > بازدید سفیر جدید ج.ا.ایران در قرقیزستان از رایزنی فرهنگی


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید سفیر جدید ج.ا.ایران در قرقیزستان از رایزنی فرهنگی

بازدید سفیر جدید ج.ا.ایران در قرقیزستان از رایزنی فرهنگی

سعید خرازی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان است. او سابقه کار در کشورهای آذربایجان؛ ترکیه و پاکستان را دارد. یک ماهی نیست که بعنوان سفیر به آسیای مرکزی- قرقیزستان- آمده است. او جایگزین علی مجتبی روزبهانی سفیر قبلی شده است. خیلی زود- در کمتر از یک ماه- کارهای دیدار با وزیرخارجه قرقیزستان و نیز تسلیم استوارنامه اش به رئیس جمهور قرقیزستان طی شد. خرازی روز 24 بهمن 98 درست ساعاتی قبل از برگزاری روز ملی ج.ا.ایران در سفارت کشورمان؛ استوارنامه اش را به جئین بیک اف رئیس جمهور قرقیزستان تسلیم نمود. 

 آقای خرازی در کمتر از دو هفته پس از حضور در محل ماموریت؛ در تاریخ16/11/98باتفاق چوپانی کارشناس دیپلماسی عمومی سفارت از رایزنی فرهنگی کشورمان یازدید بعمل آورد و ضمن آشنایی حضوری با کارکنان رایزنی؛ در دیدار و گفتگو با رایزن فرهنگی در جریان فعالیت ها و عملکرد نمایندگی قرار گرفت.

زمینه های فعالیت های رایزنی فرهنگی بخصوص در حوزه زبان فارسی؛ تعاملات و همکاری ها با مراکز فرهنگی و آموزشی قرقیزستان ؛ زبان فارسی در دانشگاه ها و مدارس قرقیزستان و زمینه ها همکاری و حمایت های رایزنی دراین زمینه و نیز وضعیت ساختمان نمایندگی و فعالیت های الهدی بخش مهمی از گفتگوهای صورت گرفته در این دیدار را تشکل می داد. سفیر جدید کشورمان دراین بازدید حمایت سفارت را از بخش فرهنگی مورد تاکید قرار داد و برای رایزن فرهنگی در پیشبرد اهداف و برنامه های فرهنگی آرزوی موفقیت نمود. 


١٦:٤١ - 1398/11/27    /    شماره : ٧٤٥٦٥٢    /    تعداد نمایش : ٣١٧خروج