جمعه ٠٨ مرداد ١٤٠٠
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 188389
 بازدید امروز : 421
 کل بازدید : 781040
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.5451
ساعت
اخبار > بزودی منتشر می شود: نشریه روسی رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در قرقیزستان


  چاپ        ارسال به دوست

بزودی منتشر می شود: نشریه روسی رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در قرقیزستان

بزودی منتشر می شود:" میراث" نشریه روسی زبان رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در قرقیزستان

بدنبال تهیه و انتشار دوهفته نامه "جامعه و فرهنگ قرقیزستان" (26 شماره) به زبان فارسی در سال 1398 و استقبال خوب از محتوای آن توسط کارشناسان وصاحبنظران حوزه آسیای مرکزی و قرقیزستان و نیز رسانه ها و خبرگزاری فارسی زبان؛  نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران اینک  و  از آغاز سال1399 ( مارس 2020 میلادی) تهیه و انتشار نشریه جدید در موضوع جامعه و فرهنگ ایران با عنوان "میراث"" را بصورت ماهنامه و به زبان روسی آغاز نموده است. 

در این ماهنامه تلاش خواهد شد خبرها و گزارش های شاخص حوزه فرهنگ و هنر ایران و دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های فرهنگی؛ هنری ؛ علمی و  آموزشی بطور خلاصه تهیه و در اختیار مخاطبان روس زبان قرار گیرد. انعکاس بخشی از فعالیت ها؛ برنامه ها و عملکرد رایزنی فرهنگی؛ اطلاع رسانی در خصوص همایش ها ؛ سمینارها و کنفرانس های بین المللی مرتبط با مسائل منطقه در ایران ؛ معرفی تازه های نشر در حوزه روابط فرهنگی بین المللی؛ مصاحبه؛ معرفی شخصیت ها و مفاخر فرهنگی و ادبی ایرانی و ....نیز بخشی از مطالب ماهنامه را تشکیل خوهند داد. در عین حال تلاش خواهد شد بخشی از فعالیت ها و همکاری های فرهنگی فیمابین ایران و قرقیزستان که توسط نمایندگی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران و باهمکاری مراکز ذیربط در قرقیزستان انجام می شوند نیز در این نشریه درج و منعکس گردد. 

راه اندازی و انتشار این نشریه با عید بزرگ و باستانی و مشترک مردمان منطقه آسیای مرکزی و ایران "عید نوروز" مصادف و همزمان شده است. فرصت را مغتنم شمرده ؛ بدینوسیله فرا رسیدن نوروز باستانی و بهار طبیعت را به خوانندگان و مخاطبان عزیز نشریه صمیمانه تبریک و شادباش عرض می کنیم. 

در سال 1399 شمسی برای مناسبات فرهنگی ایران و قرقیزستان شکوفایی و گشایش های جدید و برای مردمان دوکشور نیز صلح و آبادانی و موفقیت و سربلندی آرزو می کنیم.

گفتنی است اولین شماره نشریه مدنیت اواخر اسفند 1398 تهیه و منتشر خواهد شد. 

22/12/1398


٢٢:١١ - 1398/12/23    /    شماره : ٧٤٦٦٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٠٧خروج