سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند. (84%)

183

برخی مطالب مفید هستند. (3%)

6

مطالب بایستی بیشتر شوند. (5%)

12

برخی از مطالب ضعیف هستند. (5%)

11

در این زمینه نظری ندارم. (3%)

7


تعداد کل اراء :(219)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 161655
 بازدید امروز : 38
 کل بازدید : 693248
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.5381
ساعت
اخبار > محکومیت تحریم ها علیه ج.ا.ایران در نامه دبیر کل شورای جهانی کلیساها به رئیس جمهور امریکا


  چاپ        ارسال به دوست

محکومیت تحریم ها علیه ج.ا.ایران در نامه دبیر کل شورای جهانی کلیساها به رئیس جمهور امریکا

 

 

پیرو نامه رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به رهبران دینی جهان؛ دبیر کل شورای جهانی کلیسا ها با ارسال نامه ای به دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا؛ تحریم های اعمال شده علیه ج.ا.ایران را محکوم نموده است. شورای مذکور از مهمترين ارگانهاي مسيحي در جهان است كه مقر اصلي آن در ژنو مي باشد و  در آفريقا، آسيا و خاورميانه نیز شعبه داشته و همكاري و ارتباطات وسيعي با سازمان ملل متحد دارد.

دراین نامه که به امضای دبیران  کل سه موسسه مهم دینی جهان( آقاي پروفسور آیون سوکا، دبيركل جديد شوراي جهاني كليساها ؛ آقای رودلمار بوئنو دی فریا، دبير كل اتحاديه اقدام مشترک کلیساها  و آقاي جیم وینکلر دبیر کل شوراي ملی کلیساهای حضرت مسیح در آمریکا) می باشد ؛ خطاب به دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا  آمده است:   

 

آقای رئیس جمهور

در این مناسبت عید پاک (عید بزرگ مسیحیان بعد از روزه چهل روز)، که در تقویم سالانه کلیساها برای مسیحیان در سراسر جهان روز بسیار مهمی است و نیز با توجه به نزدیک شدن مسلمانان به ماه مبارک رمضان ، با یک واقعیت جدید و چالش برانگیز روبرو هستیم که ما را ملزم می کند تا از جمع شدن در مجامع ایمانی و دینی خودداری کنیم تا بتوانیم از خود و جوامع خود در برابر بیماری و آسیب محافظت کنیم. در این شرایط بی سابقه ، ما یک فرصت و مسئولیت ویژه نیز برای تأمل عمیق  و برای تجدید و جستجوی برای شروع جدیدی (از رفتارها) داریم..

این ویروس کرونا در همه جا دشمن مشترک بشریت است. این ویروس بدون در نظر گرفتن ملیت ، قومیت ، مذهب ، سیاست یا هر وابستگی انسانی دیگر ، همه افراد را تهدید می کند و فقط تأثیر آن بر مردم و جوامعی که در اثر شرایط بهداشتی و یا فقر آسیب پذیرند بسیار تبعیض آمیز است. پاسخ مؤثر به بیماری همه گیر مستلزم درجه بی سابقه ای از همبستگی و همکاری جهانی ، مراقبت ویژه از آسیب پذیرترین افراد و اقدام سریع برای کاهش شرایطی است که آسیب پذیری بیشتری را ایجاد می کند.

در این چارچوب ما بعنوان شورای جهانی کلیساها ، سازمان اقدام مشترک کلیساها  و انجمن ملی کلیساهای حضرت مسیح در امریکا نگرانی عمیق خود را از تحریم های وضع شده ایالات متحده امریکا علیه مردم ایران ابراز می داریم.

در حال حاضر ایران با بیش از 67000 مورد تایید شده ویروس کرونا و بیش از 4000 نفر که جان خود را بخاطر کرونا از دست داده اند ، آسیب پذیرترین کشور در منطقه مدیترانه شرقی و بلکه جهان محسوب می شود و نظام بهداشتی این کشور بشدت از تحریم یکجانبه امریکا که از ماه می 2019 شروع شده و منجر به محاصره اقتصادی کشور شده ، در رنج و مشکل می باشد.

براساس مقاله جدیدی که در مجله لنست اخیرا منتشر شده است بواسطه این تحریم  ، کشور ایران بصورت مستقیم و غیرمستقیم در امر پیشگیری و درمان با مشکل مواجه شده و کمبود تجهیزات پزشکی ،دارویی و آزمایشگاهی مانند لباسهای محافظ و داروهای لازم باعث گسترش فراگیری ویروس و افزایش تلفات شده است.   علیرغم اقدامات سازمان جهانی بهداشت و دیگر سازمانهای بشردوستانه در ارسال لوازم و ملزومات پزشکی ، اثرات تحریم باعث شده که شیوع بیماری گسترش و دسترسی به داروها و تجهیزات نجات بخش کاهش یابد و شرایط را بر اقدامات بهداشتی گذشته نیز سخت تر بنماید.

ما در چارچوب اصل همبستگی بین المللی و اصول بشردوستانه و با توجه به درخواست سازمان ملل متحد برای آتش بس جهانی ، مشترکا از شما درخواست می کنیم بمنظور تقویت تلاش ها در مبارزه با این ویروس فراگیر ، تحریم های فلج کننده ایران را بردارید ، از جمله مجازاتهای مالی را که بر توانایی ایران در واردات وسایل و تجهیزات پزشکی تاثیر می گذارد را لغو کنید و اجازه دهید صندوق بین المللی پول بتواند درخواست وام اضطراری ایران برای کمک به حل این بحران را اجابت کند..

در این شرایط بحران جهانی ، ما همچنین خواهان آن هستیم که تحریم ها و مجازاتهایی که امریکا علیه سائر مناطق جهان وضع نموده مانند سوریه و غزه و ونزوئلا و کوبا  که مردم آنها قربانی درگیریهای سیاسی هستند  و این مجازاتها و تحریمها مانع اقدامات بهداشتی آنان و دسترسی آنان به دارو و تجهیزات پزشکی می شود را رفع کنید.

شرایط کنونی بهیچوجه مناسب پیگیری سیاست مجازات که قبل از بحران کرونا بود ، نمی باشد . اکنون لحظه همبستگی و همکاری بین المللی در کنترل شیوع کرونا و محافظت از مردم آسیب پذیر و نیز تلاش برای شکست کرونا این دشمن مشترک می باشد..

 


١٢:٤٦ - 1399/01/25    /    شماره : ٧٤٨٠١٧    /    تعداد نمایش : ٩٦خروج