جمعه ٠٨ مرداد ١٤٠٠
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 188392
 بازدید امروز : 432
 کل بازدید : 781051
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.7161
ساعت
اخبار > رئیس سابق پارلمان قرقیزستان: تحلیل انقلاب های قرن بیستم نشان می دهد که در میان آنها نمونه ای همانند امام خمینی نبوده است.


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سابق پارلمان قرقیزستان: تحلیل انقلاب های قرن بیستم نشان می دهد که در میان آنها نمونه ای همانند امام خمینی نبوده است.

 

در میزگرد بررسی تاثیر دیدگاه های امام خمینی بر جهان اسلام که در تاریخ15/3/1399 و   در سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در بیشکک برگزار شد؛ شخصیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی قرقیزستان ازجمله تعدادی از نمایندگان سابق پارلمان، رییس سابق پارلمان وسفیر اسبق قرقیزستان درایران، رییس دانشگاه آرابایف، نمایندگانی از دانشگاههای دولتی بیشکک و اسلاویانی،  تعدادی از فعالان اجتماعی ؛نویسندگان و مترجمان و نیز نمایندگان رسانه های گروهی و .....حضور داشته و در سخنرانی ها و مقالات خود ؛ افکار، اندیشه ها و دیدگاه های  حضرت امام خمینی (ره)  و تاثیرات آن برجهان اسلام را مورد بررسی وتبادل نظرقرار دادند.

مددخان شریمکولوف رئیس سابق پارلمان قرقیزستان و سفیر اسبق این کشور در ایران یکی از سخنرانان اصلی این میزگرد بود. وی درسخنرانی خود با اعلام اینکه تحلیل انقلاب های قرن بیستم نشان می دهد که در میان آنها نمونه ای همانند امام خمینی نبوده اس گفت: امام خمینی ساختار جدیدی برای کشور به نام جمهوری اسلامی ایران بر اساس اسلام ایجاد کرده است. اندیشه و افکار امام خمینی در تمام کشورهای اسلامی گسترش پیدا کرده است و ایران از همان ابتدا مورد تحریم آمریکا و دیگر کشورها قرار گرفت. 

این مقام قرقیز در سخنرانی خود در این میزگرد همچنین افزود: من بارها درباره این باره گفته ام که به ایران نگاه کنید که بیش از 40سال  چگونه مردم خود را از همه نظر تامین می کند و توانسته است در میان کشورهای پیشرو قرار گیرد که نمونه خوبی برای کشورهای منطقه آسیای مرکزی است.

 

امام خمینی به گورباچوف نامه نوشت و در آن بیان داشت که مشکل شوروی نه مسائل اقتصادی و اجتماعی بلکه دوری از خدا است. اما مقامات شوروی به این نامه توجه نکردند و در نهایت شوروی فروپاشید. باید توجه داشت که امام خمینی هنگامی پیش بینی کرد شوروی فروخواهد پاشید که هیچ کسی چنین پیش بینی را نمی کرد.


١٧:٣٠ - 1399/03/17    /    شماره : ٧٥٢٢٠٣    /    تعداد نمایش : ٢٩٠خروج