جمعه ٠٨ مرداد ١٤٠٠
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 188391
 بازدید امروز : 431
 کل بازدید : 781050
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.3921
ساعت
اخبار > رئیس دانشگاه آرابایف قرقیزستان: در قرن بیست و یکم که جهان اسلام با مشکلات بسیاری مواجه است؛ ایران می تواندهم برای کشورهای منطقه و هم برای کشورهای جهان به لحاظ پیشرفت هایش در اقتصاد، فن آوری، فرهنگ نمونه مثبتی باشد.


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه آرابایف قرقیزستان: در قرن بیست و یکم که جهان اسلام با مشکلات بسیاری مواجه است؛ ایران می تواندهم برای کشورهای منطقه و هم برای کشورهای جهان به لحاظ پیشرفت هایش در اقتصاد، فن آوری، فرهنگ نمونه مثبتی باشد.

 

در میزگرد بررسی تاثیر دیدگاه های امام خمینی بر جهان اسلام که در تاریخ15/3/1399 و  در سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در بیشکک برگزار شد؛ شخصیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی قرقیزستان ازجمله تعدادی از نمایندگان سابق پارلمان، رییس سابق پارلمان وسفیر اسبق قرقیزستان درایران، رییس دانشگاه آرابایف، نمایندگانی از دانشگاههای دولتی بیشکک و اسلاویانی،  تعدادی از فعالان اجتماعی ؛نویسندگان و مترجمان و نیز نمایندگان رسانه های گروهی و .....حضور داشته و در سخنرانی ها و مقالات خود ؛ افکار، اندیشه ها و دیدگاه های  حضرت امام خمینی (ره)  و تاثیرات آن برجهان اسلام را مورد بررسی وتبادل نظرقرار دادند.

عبدالرحمن اف رئیس دانشگاه آراباف قرقیزستان یکی از سخنرانان این میزگرد بود . این شخصیت علمی قرقیز در سخنرانی خود با اعلام اینکه در قرن بیست و یکم بزرگانی مانند ماندلا، دالائی لاما و ... امام خمینی زیسته اند که همه آنان با نظام زمان خود مبارزه می کردند و در آن زمان سه تا گرایش و سه سیستم سوسیالیزم، فاشیست و امپریالیسم حاکم بوده است، اظهار داشت "جمهوری اسلامی از جمله کشورهایی بوده است که یک مسیر متفاوتی را انتخاب کرده است و توانسته خیلی از مسائل را در کشور خود و در منطقه متحول و دگرگون کند و ما هر روز دستاوردهای این انقلاب را به نزدیک مشاهده می کنیم".

وی در ادامه افز.د: "در قرن بیست و یکم جهان اسلام پر آشوب است و با مشکلات بسیاری مواجه است چه در زمینه سیاست و چه در زمینه اقتصاد . در این میان کشور ایران می تواندهم برای کشورهای منطقه و هم برای کشورهای جهان به لحاظ پیشرفت هایش در اقتصاد، فن آوری، فرهنگ نمونه مثبتی باشد. به نظر من این پیشرفت ها حاصل انتخاب نظام سیاسی درست و وجود رهبری همانند امام بوده است.

 


١٧:٢٢ - 1399/03/18    /    شماره : ٧٥٢٢٥٢    /    تعداد نمایش : ٣٧١خروج