جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند. (84%)

183

برخی مطالب مفید هستند. (3%)

6

مطالب بایستی بیشتر شوند. (5%)

12

برخی از مطالب ضعیف هستند. (5%)

11

در این زمینه نظری ندارم. (3%)

7


تعداد کل اراء :(219)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 151752
 بازدید امروز : 40
 کل بازدید : 657132
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.1094
ساعت
اخبار > مشاور آژانس دولتی مدیریت های محلی و روابط بین اقوام قرقیزستان: امام خمینی در زمان حیات خود نشان داد که چطور می توان انسان کامل بود.


  چاپ        ارسال به دوست

مشاور آژانس دولتی مدیریت های محلی و روابط بین اقوام قرقیزستان: امام خمینی در زمان حیات خود نشان داد که چطور می توان انسان کامل بود.

مشاور آژانس دولتی مدیریت های محلی و روابط بین اقوام  قرقیزستان: امام خمینی در زمان حیات خود نشان داد که چطور می توان انسان کامل بود.

در میزگرد بررسی تاثیر دیدگاه های امام خمینی بر جهان اسلام که در تاریخ15/3/1399 و  در سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در بیشکک برگزار شد؛ شخصیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی قرقیزستان ازجمله تعدادی از نمایندگان سابق پارلمان، رییس سابق پارلمان وسفیر اسبق قرقیزستان درایران، رییس دانشگاه آرابایف، نمایندگانی از دانشگاههای دولتی بیشکک و اسلاویانی،  تعدادی از فعالان اجتماعی ؛نویسندگان و مترجمان و نیز نمایندگان رسانه های گروهی و .....حضور داشته و در سخنرانی ها و مقالات خود ؛ افکار، اندیشه ها و دیدگاه های  حضرت امام خمینی (ره)  و تاثیرات آن برجهان اسلام را مورد بررسی وتبادل نظرقرار دادند.

بکیجان احمداف مشاور آژانس دولتی مدیریت های محلی و روابط بین اقوام وابسته به دولت قرقیزستان که در این میزگرد شرکت نموده بود؛ در سخنانی با اظهار اینکه در ایران بوده و از منزل حضرت امام بازدید و با نوه ایشان نیز دیدار کرده است ؛گفت من از نزدیک دیدم که ایشان  با چه شرایطی زندگی کرده که باعث تعجب خیلی ها شده است.

احمد اف افزود:" عرفان امام بسیار بالا بود. که از مریدی به مقام مرشدی و فنا فی الله رسید. در این جهان چیزی برای وی ارزش نداشت و بعد از خود جز کتاب و عینک و ... چیزی باقی نگذاشت:.  نویسنده و شخصیت فعال اجتماعی قرقیزستان؛ امام خمینی را شاعر ی توصیف نمود که حتی زمان مرگ خود را نیز پیش بینی و در خصوص شعری آن را توصیف کرده است. او در زمان حیات خود نشان داد که چطور می توان انسان کامل بود. احمد اف اشعار حضرت امام خمینی را به اشعار سمرقندی در قرن نوزدهم تشبیه کرد و در خصوص عنوان میزگرد برگزارشده نیز گفت باید نام میز گرد تاثیردیدگاه های امام خمینی  در افکار در دنیا و نه فقط در دنیای اسلام می بود.


٢٠:١٦ - 1399/03/18    /    شماره : ٧٥٢٢٥٥    /    تعداد نمایش : ٧٠خروج