دوشنبه ٠٤ مرداد ١٤٠٠
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 187930
 بازدید امروز : 79
 کل بازدید : 779399
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.8481
ساعت
اخبار > ایجاد و راه اندازی صفحه رسمی نمایندگی انتشارات الهدی در بیشکک در شبکه اجتماعی اینستاگرام


  چاپ        ارسال به دوست

ایجاد و راه اندازی صفحه رسمی نمایندگی انتشارات الهدی در بیشکک در شبکه اجتماعی اینستاگرام

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی  در ایران صورت گرفت:

ایجاد و راه اندازی صفحه رسمی نمایندگی انتشارات الهدی در بیشکک در شبکه اجتماعی اینستاگرام

از 24 تا30 آبان در ایران؛ هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. شورای سیاستگذاری بیست و هشتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، «دانایی؛ مانایی» را به عنوان شعار این دوره از هفته کتاب انتخاب کرده است.

 برای گرامیداشت این هفته؛ برنامه ها و مراسم های مختلفی در مدارس و دانشگاه ها و مراکز فرهنگی ایران برگزار می شود.  

امسال بدلیل شیوع و گسترش کرونا و محدودیت های قرنطینه فعالیت های نمایشگاهی ( بصورت سنتی و قبلی )هم در ایران و هم در قرقیزستان تعطیل شده است.

در چنین شرایط و وضعیت کرونایی و در حالیکه  برگزاری هرگونه برنامه و مراسم فرهنگی عملا تعطیل شده و همه فعالیت های خود را حسب شرایط عجالتا بصورت آنلاینی و درفضای مجازی  پیش می برند؛ رایزنی فرهنگی کشورمان در بیشکک با همکاری و مشارکت دفتر الهدی فعالیت هایی را متناسب با این وضعیت پیش بینی نموده بود.

در این چارچوب صفحه رسمی نمایندگی انتشارات بین المللی الهدی در شبکه اجتماعی اینستاگرام  همزمان با اولین روز هفته کتاب در تاریخ 24/8/99 راه اندازی شد. در این صفحه آثار؛ کتب و محصولات فرهنگی موجود در نمایندگی الهدی برای مخاطبان به زبان های فارسی و روسی معرفی و آخرین خبرها و رویدادهای مربوط به حوزه چاپ و نشر و نمایشگاه های کتاب درکشورمان و  نیز تولیدات و منشورات موسسه فرهنگی هنری و انتشارات بین المللی الهدی و ماهنامه روسی-قرقیزی جامعه و فرهنگ ایران میراث- اطلاع رسانی خواهد شد.

 

اهدای کتاب و منشورات به برخی مراکز فرهنگی قرقیزستان از جمله یکی دیگر از فعالیت های  نمایندگی بیشکک و دفتر الهدی در ایام هفته کتاب بوده است. در این راستا یک سری آثار و کتب درموضوعات فرهنگی و ایرانشناختی به زبان های فارسی؛ روسی و قرقیزی (مشتمل بر 53 عنوان کتاب- مجموعا 195 جلد) به آکادمی ملی ماناس و چنگیز آیتماتف و بخش قرقیزستان شناسی این آکادمی و کتابخانه مرکزی ساتیلغان اف در شهر اوش جنوب قرقیزستان- و سازمان تاجیکان قرقیزستان انجمن رودکی- اهدا گردید.

گفتنی ست رایزنی فرهنگی ج.ا ایران در قرقیزستان با مشارکت نمایندگی الهدی ؛ در هفته کتاب سال 1398 نمایشگاه کتاب و آثار صنایع دستی ایرانی را به مدت یک ماه در محل کتابخانه ملی قرقیزستان برگزار نموده بود.

آدرس صفحه رسمی نمایندگی الهدی بیشکک در شبکه اجتماعی اینستاگرام

https://www.instagram.com/p/CHo73Jipvcc/?igshid=uz4iorw0fqh3


١٤:١٥ - 1399/09/05    /    شماره : ٧٦٠٥٥٧    /    تعداد نمایش : ٣٦١خروج