يکشنبه ٠٩ آذر ١٣٩٩
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند. (84%)

183

برخی مطالب مفید هستند. (3%)

6

مطالب بایستی بیشتر شوند. (5%)

12

برخی از مطالب ضعیف هستند. (5%)

11

در این زمینه نظری ندارم. (3%)

7


تعداد کل اراء :(219)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 224390
 بازدید امروز : 253
 کل بازدید : 705160
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.1562
ساعت
اخبار > نمایشگاه " کاروان راه ابریشم" در بیشکک برگزار می شود.


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه " کاروان راه ابریشم" در بیشکک برگزار می شود.

 

به ابتکار بنیاد بین المللی رزا آتونبایوا برگزار می شود:

نمایشگاه  "کاروان راه ابریشم" در بیشکک

 از 5 لغایت 28 آوریل 2019 میلادی از سی بنیاد بین المللی" ابتکار رزا آتونبایوا"  و با همکاری بنیاد اجتماعی " کییز دونیا «Кийиз дүйнө" قرقیزستان؛ نمایشگاهی با عنوان " کاروان راه ابریشم" در موزه هنرهای تجسمی آیتییوا بیشکک برگزار خواهد شد. برگزار کنندگان نمایشگاه از کشورهای واقع شده در مسیر جاده ابریشم خواستار حضور و مشارکت در این برنامه شده اند.

 برای هریک از کشورهای شرکت کننده در این نمایشگاه؛ غرفه ای بمساحت 10 تا 20 مترمربع  در نظر گرفته شده است. همچنین یک روز از نمایشگاه نیز به هر یک از کشورهای شرکت کننده اختصاص داده شده تا این کشورها بتوانند با برگزاری کارگاه های آموزشی؛ پخش فیلم و سفر مجازی به کشور خود؛ نمایش تولیدات مختلف؛ صنایع دستی و آثار و کتب فرهنگی؛ نمایش لباس های سنتی؛ اجرای موسیقی؛کارگاه هنرهای رزمی شرقی( کونگ فو؛ کاراته؛ اویکیدو) ؛  ارائه نقشه جغرافیایی و توریستی ؛ آموزش هنرهای سنتی؛  نسبت به معرفی فرهنگ و تمدن و وضعیت و جایگاه امروز خود اقدام نمایند سخنرانی در خصوص جاذبه های تاریخی کشورهای مسیر جاده ابریشم  از دیگر برنامه های نمایشگاه راه ابریشم بیشکک عنوان شده است.

 روزی از نمایشگاه نیز به کودکان و ادبیات کودک اختصاص داده شده است.در چارچوب برنامه ای تحت عنوان" ستارگان برای کودکان می خوانند" ؛ نویسندگان معروف کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه برای کودکان قرقیز کتاب خواهند خواند. نمایش تئاتر عروسکی برای کودکان نیز در برنامه های این روز گنجانده شده است..

از سوی برگزار کنندگان نمایشگاه راه ابریشم ؛ 25آاوریل  به عنوان روز ایران در این نمایشگاه تعیین شده است.

کشورهای چین؛ مغولستان؛ هندوستان؛ پاکستان؛ تاجیکستان؛ قرقیزستان؛ قزاقستان؛ ازبکستان؛ ترکمنستان ؛ افغانستان ؛ ترکیه؛ ژاپن و کره جنوبی دیگر کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه کاروان راه ابریشم بیششک بشمار می روند.

 ارائه اطلاعات در خصوص کشورهای قرار گرفته در مسیر جاده ابریشم؛ نشان دادن وضعیت و جایگاه کنونی  و چشم انداز های راه قدیم و جدید متصل کننده شهرها و کشورها به یکدیگر ؛ تحکیم و تقویت دوستی و همکاری موفقیت آمیز در حوزه تجارت و توریسم بین کشورها و ملل مختلف  از اهداف و ایده های برگزاری این نمایشگاه اعلام شده است. 

شایان ذکر است که نمایشگاه کاروان راه ابریشم با حمایت وزارت فرهنگ ؛ اطلاعات و توریسم جمهوری قرقیزستان؛ کمیسیون ملی یونسکو؛ موزه هنرهای تجسمی آیتییوا و شرکت مگاکوم برگزار می شود.

 


٠٩:٠٢ - 1398/01/05    /    شماره : ٧٢٥٦٩٧    /    تعداد نمایش : ١٨٠خروج