دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند. (84%)

183

برخی مطالب مفید هستند. (3%)

6

مطالب بایستی بیشتر شوند. (5%)

12

برخی از مطالب ضعیف هستند. (5%)

11

در این زمینه نظری ندارم. (3%)

7


تعداد کل اراء :(219)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 224454
 بازدید امروز : 80
 کل بازدید : 705317
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.5156
ساعت
اخبار > تقدیر از استادان و مدرسان زبان فارسی قرقیزستان در روز جهانی معلم


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیر از استادان و مدرسان زبان فارسی قرقیزستان در روز جهانی معلم

تقدیر از استادان و مدرسان زبان فارسی قرقیزستان

 روز چهارشنبه ۹ اکتبر (۱۷مهر)  بمناسبت و بهانه ۵ اکتبر روز جهانی معلم نشستی با حضور سفیر و رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در قرقیزستان؛ اساتید و مدرسان زبان فارسی قرقیزستان، رئیس انستیتو روابط بین الملل وشرقشناسی دانشگاه دولتی بیشکک و سه تن از مدیران مدارسی که در آنها زبان فارسی تدریس می شود، در سالن همایش های سفارت برگزار شد. دراین مراسم پس از سخنرانی آقای روزبهانی سفیر کشورمان درخصوص جایگاه معلم ونقش واهمیت علم و آموزش و دستاوردهای ایران در حوزه های آموزشی پس ازانقلاب؛  تعدادی از شرکت کنندگان درنشست ( آقایان تالاس مشرب اف؛ نورلان بالتابایف؛ ذاکراف و خانم ها ثقفی زنجانی؛ ملاحت مامداوا؛ کانیکی؛ عیسی بایوا و دو تن از مدیران مدارس بیشکک) ؛ دیدگاهها ،نقطه نظرات و پیشنهادات خود را درخصوص آموزش زبان فارسی در قرقیزستان مطرح نمودند‌. سخنرانان ابتکار سفارت در گرامیداشت روز معلم به سبک قرقیزی راستودند و از اهتمام و حمایت سفارت و رایزنی فرهنگی به زبان فارسی دردانشگاه ها و مدارس تشکر کردند.

گفتنی است گرامیداشت روز معلم در۵ اکتبر ابتکاری بود که برای اولین بار توسط طرف ایرانی برگزارمی شد و تاکنون اگر برنامه ای در گرامیداشت روز معلم و تقدیر از استادان زبان فارسی برگزارمی شده عمدتا از سوی رایزنی فرهنگی  و در روز ۱۲اردیبهشت بوده است کمااینکه اردیبهشت امسال رایزنی فرهنگی نشستی را با حضوراستادان و مدرسان زبان فارسی، مدیران مدارس زبان فارسی و سفیر ج.ا.ایران درمحل رایزنی فرهنگی برگزار و با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات وتلاش های آنان تقدیر و تشکر بعمل اورده بود.

درمراسم برگزار شده در سفارت؛ قاسمی رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در بیشکک نیز درخصوص برخی تلاش های صورت گرفته و برنامه های در دست اقدام درحوزه زبان فارسی ازجمله برگزاری دوره بازاموزی استادان زبان فارسی در آبان ۹۸ با حضوراستادایرانی در دانشگاه دولتی بیشکک، تجهیز مدارس زبان فارسی درتابستان سالجاری، تامین کتب و منابع جدید آموزشی زبان فارسی، برگزاری برنامه های ادبی و شب های شعر، تلاش برای فعال ساختن مرکزایرانشناسی فردوسی، برنامه ریزی برای برگزاری مسابقه ایرانشناسی دربین دانش اموزان مدارس در دوسه ماه آینده منتهی به دهه فجر ، فعالیت های رسانه ای بویژه درحوزه معرفی مشاهیر و مفاخر ایرانی و ...گزارشی را ارائه نمود.

اساتید زبان فارسی و مدیران مدارس در این نشست از تلاش ها واقدامات رایزنی فرهنگی درماه های اخیر درحوزه زبان فارسی وتقویت فعالیت ها وحضور رسانه ای تقدیروتشکربعمل اوردند‌.

درپایان مراسم لوح تقدیر وهدایایی از سوی آقای روزبهانی سفیر ج.ا.ایران در قرقیزستان به استادان ومدرسان زبان فارسی اعطا گردید . این مراسم با همکاری و مشارکت فعال رایزنی فرهنگی برگزار گردید.

رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در بیشکک

17/7/98


١٤:٣٧ - 1398/07/25    /    شماره : ٧٣٧٢٢٩    /    تعداد نمایش : ١٥١خروج