يکشنبه ٠٤ آبان ١٣٩٩
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند. (84%)

183

برخی مطالب مفید هستند. (3%)

6

مطالب بایستی بیشتر شوند. (5%)

12

برخی از مطالب ضعیف هستند. (5%)

11

در این زمینه نظری ندارم. (3%)

7


تعداد کل اراء :(219)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 220849
 بازدید امروز : 143
 کل بازدید : 694945
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.9063
ساعت
اخبار > آخرین وضعیت کرونا در قرقیزستان در تاریخ منتهی به اول تیر1399


  چاپ        ارسال به دوست

آخرین وضعیت کرونا در قرقیزستان در تاریخ منتهی به اول تیر1399

 

شناسایی 170 نفر جدید مبتلایان به کرونا(56 نفربیشکک؛ 43 نفر استان چوی؛ 22نفر استان اوش؛19 نفرجلال آباد؛ 15 نفرایسیک کول؛ 14 نفرشهراوش و 1 نفر استان باتکند.

آمارکلی مبتلایان به کوید19 در قرقیزستان 3151 نفر

 دو نفر فوتی  دیگر به جمع مبتلایان کرونا درقرقیزستان اضافه شد. یک نفر مرد 51 ساله از بیشکک و یک نفرهم  زن 46 ساله ازمنطقه ایسیک آتینسکی.

با احتساب دو فوتی جدید؛ تعداد جانباختگان کرونایی قرقیزستان به 37 نفر رسید.

روز شنبه 31 خرداد اعلام شد شهردار بیشکک نیز به کرونا مبتلاشده است. هم اکنون ( تاپایان وقت یکشنبه) تمام کارکنان شهرداری بیشکک بصورت دورکاری فعالیت می کنند و تصمیم برای نحوه ادامه فعالیت روز دوشنبه اتخاذخواهدشد.  علاوه برخود شهردار؛ دو نفر دیگر از کارکنان شهرداری بیشکک ( مدیر کل حسابداری و مدیر کل  تشکیلات) نیز به کرونا مبتلا شده اند.

دنبال اوج گرفتن کرونا در قرقیزستان نخست وزیر جدید این کشور پیشنهاد داده است هم بخش خصوصی و هم بخش دولتی به دورکاری بروند و از لزوم امادگی کامل  کشور برای  مقابله با هرگونه وخامت اوضاع کرونایی  سخن بمیان اورد. وی همچنین از لغو فعالیت حمل و نقل عمومی درایام تعطیلات هفته خبرداد و گفت: حمل و نقل عمومی شنبه ها تا ظهر فعالیت خواهد داشت و روزهای یکشنیه فعالیت انها بطور کامل متوقف می شود. این تصمیم از هفته آینده اجرایی خواهد شد. در مورد فعالیت ناوگان مسافری داخل شهر بیشکک نیز پیشنهاد اتخاد تدابیر و اقدمات سختگیرانه برای خودروهای تاکسی بخش خصوصی  و مارشروتکاهایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند؛ ارائه  است. این پیشنهاد درصورت عدم رعایت سقف مسافر حتی تالغو مجوز فعالیت شرکت مسافری را نیز شامل می شود. بموازات این تصمیم دولت فعالیت های سیستم حمل و نقل مسافربین مناطق را نیز متوقف نموده است.

از دیگرسو غنی بیک ایساکف وزیر اموزش و علوم قرقیزستان از احتمال  برگزاری سالتحصیلی جدید اموزشی بصورت  مجازی خبرداد و درعین حال گفت : همه چیز بستگی به وضعیت دارد. چنانچه خطری متوجه دانشجویان نباشد؛ ما به دانشگاه ها و مراکز اموزشی برمی گردیم. در حال حاضر این وزارتخانه خود رابرای  برای سیستم آموزش مجازی ( از راه دور) اماده می کند.

 


١٨:١٩ - 1399/04/01    /    شماره : ٧٥٢٨٥٥    /    تعداد نمایش : ١٨٧خروج