يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند. (84%)

183

برخی مطالب مفید هستند. (3%)

6

مطالب بایستی بیشتر شوند. (5%)

12

برخی از مطالب ضعیف هستند. (5%)

11

در این زمینه نظری ندارم. (3%)

7


تعداد کل اراء :(219)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 165160
 بازدید امروز : 70
 کل بازدید : 706860
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.0781
ساعت
اخبار فعالیت‌های رایزنی


اهدای کتب و منشورات از سوی رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران و دفتر الهدی بیشکک به مراکز فرهنگی قرقیزستان
ارسال یک سری آثار و کتب در موضوعات فرهنگی و ایرانشناختی به زبان های فارسی؛ روسی و قرقیزی ( 4 کارتن مشتمل بر 53 عنوان کتاب- مجموعا 195 جلد) بهمراه 8 نسخه ماهنامه روسی – قرقیزی رایزنی فرهنگی و یک عدد صنایع دستی ایرانی به کتابخانه مرکزی ساتیلقان اوا در شهر اوش – جنوب قرقیزستان-و ایجاد و راه اندازی صفحه رسمی دفترالهدی بیشکک درشبکه اجتماعی اینستاگرام بخش دیگری از فعالیت های رایزنی فرهنگی و دفتر الهدی در بیشکک درهفته کتاب و کتابخوانی بشمار می روند.
 ١٤:٢٧ - 1399/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایجاد و راه اندازی صفحه رسمی نمایندگی انتشارات الهدی در بیشکک در شبکه اجتماعی اینستاگرام
در این صفحه آثار؛ کتب و محصولات فرهنگی موجود در نمایندگی الهدی برای مخاطبان به زبان های فارسی و روسی معرفی و آخرین خبرها و رویدادهای مربوط به حوزه چاپ و نشر و نمایشگاه های کتاب درکشورمان و نیز تولیدات و منشورات موسسه فرهنگی هنری و انتشارات بین المللی الهدی و ماهنامه روسی-قرقیزی جامعه و فرهنگ ایران – میراث- اطلاع رسانی خواهد شد.
 ١٤:١٥ - 1399/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
ترجمه و انتشار کتاب "جستجو در تصوف ایران" دکتر عبدالحسین زرین کوب به زبان روسی
رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در قرقیزستان با وقوف به جایگاه تاریخی؛ اهمیت و تاثیرات تصوف در منطقه آسیای مرکزی از یک سو و اقبالی که نسبت به شناخت هر چه بیشتر از مسائل و موضوعات مربوط به تصوف در نزد صاحبنظران و شخصیت‌های دینی فرهنگی و اصحاب تحقیق و پژوهش این منطقه وجود دارد؛ از بین آثار مختلف موجود درحوزه تصوف ایران؛ کتاب حاضر را برای ترجمه به زبان روسی انتخاب نمود و اینک خوشحال است که این اثر فاخر و ارزشمند که تاکنون بیش از 15 بار در ایران تجدید چاپ شده؛ به زبان روسی نیز ترجمه و به زیور طبع آراسته شده است.
 ١٣:٢٧ - 1399/09/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
چهلمین شماره دوهفته نامه جامعه و فرهنگ قرقیزستان بامطالب و موضوعات متنوع منتشرشد.
چهلمین شماره دو هفته نامه جامعه و فرهنگ قرقیزستان( مربوط به نیمه دوم مهر ماه 1399) رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک منتشر شد. دراین شماره از جمله می خوانیم:نقش داوطلبان در کمک به دولت قرقیزستان برای مبارزه با کرونا ؛ وضعیت این روزهای قرقیزستان؛ مراکز تئاتر قرقیزستان؛ بازی های سنتی قرقیزستان: قیز کومای و ...
 ١٣:٢٠ - 1399/08/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
شماره 39 دوهفته نامه جامعه و فرهنگ قرقیزستان به زیور طبع آراسته شد.
در این شماره از نشریه الکترونیکی فارسی رایزنی بیشکک که مربوط به نیمه اوا مهرماه 99 بوده و در 49 صفحه تهیه شده است؛ مطالب زیر درج شده است: دینداری بدون آموزش منجر به تعصب و رادیکالیزم می شود./ افکارسنجی:اختلافات بین قومی در آسیای مرکزی: زوایای تیره و تاریک منطقه چند ملیتی؛....
 ١٥:١٤ - 1399/08/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
دوهفته نامه جامعه و فرهنگ قرقیزستان به شماره سی و هشتم رسید.
کارشناسان و علاقمندان به مطالعات در حوزه آسیای مرکزی و قفقاز در سی و هشتمین شماره دو هفته نامه جامعه و فرهنگ قرقیزستان؛ با آشپزخانه سنتی قرقیزها و نیز یکی از بازی های سنتی و مرسوم در بین قرقیزها ؛ شکار با عقاب آشنا خواهند شد.
 ١٢:٣١ - 1399/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
در دیدار سفیر ج.ا.ایران در قرقیزستان با رئیس دانشگاه دولتی بیشکک تداوم و توسعه همکاری های فرهنگی و آموزشی فیمابین مورد تاکید قرار گرفت.
رئیس دانشگاه دولتی بیشکک در این دیدار به تعاملات خوب دانشگاه با سفارت و رایزنی فرهنگی ایران در طول سال های گذشته و برگزاری مسابقات و برنامه ها و مراسم مختلف در موضوع ایران دراین دانشگاه اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود همکاری های فرهنگی اموزشی در دوره جدید نیز تداوم و توسعه یابد.
 ٠٧:٥٣ - 1399/07/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
دین و اهل بیت در قرقیزستان/مقام امام علی(ع) نزد مسلمانان اوش
دیدار با رئیس کمیسیون دولتی امور ادیان قرقیزستان، خاص بود. او در مورد اهل بیت و اعتقادات و باورهای مردم قرقیزستان بویژه در جنوب این کشور نسبت به اهل بیت و جایگاه امام علی در بین آنها، گفت.
 ١٤:٣٧ - 1399/06/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
سی وهفتمین شماره دو هفته نامه جامعه و فرهنگ قرقیزستان منتشر شد.
در گزارش تحلیلی این شماره دوهفته نامه جامعه و فرهنگ قرقیزستان؛ روندهای سیاسی شدن اسلام و تاثیر آن بر انتخابات پارلمانی سال 2020 در قرقیزستان مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. در بخشی از این گزارش می خوانیم: "استفاده گسترده ازعامل دین به منظور بهبود چهره سیاستمداران؛ اولین بار به انتخابات پارلمانی 2015 و انتخابات ریاست جمهوری 2017 قرقیزستان بر می گردد. بنابراین در انتخابات پارلمانی سال 2020 قرقیزستان نیز این عامل جایگاه خود را خواهد داشت و این دلایل بسیاری دارد که هم به تجربه گذشته مربوط می شود و هم به مسائل و مشکلات اجتماعی- سیاسی که امروزه دولت با آنها مواجه می باشد".
 ١٤:٢٦ - 1399/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
روابط فرهنگی ایران و قرقیزستان در ایام کرونا؛ دوبله آثار هنری فاخر در دستور کار
پرویز قاسمی رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در قرقیزستان: ظهور پدیده پیش‌بینی نشده و میهمان ناخوانده‌ای به نام کرونا و شیوع و گسترش آن همه فعالیت‌ها را تحت تاثیر خود قرار داد و همچون سایر حوزه ها، حوزه‌های فرهنگی نیز مصون از تاثیرات و تبعات کرونا و محدودیت‌های اجتناب ناپذیر دولت‌ها برای مقابله با آن نبوده‌اند.
 ١٣:٥٤ - 1399/06/11 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>