چهارشنبه ٢٣ آبان ١٣٩٧
پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشكك حضور حضرتعالی را ارج می‌نهد و از محضرتان تقاضا دارد در صورت پیشنهاد و انتقاد در مورد مطالب این پایگاه از طریق منو «ارتباط با ما» گزینه‌ «فرم ارتباط» نظر خود را برای ما ارسال فرمایید.
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند.
برخی مطالب مفید هستند.
مطالب بایستی بیشتر شوند.
برخی از مطالب ضعیف هستند.
در این زمینه نظری ندارم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 148133
 بازدید امروز : 16
 کل بازدید : 513456
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.3750
ساعت
اخبار > اولین بانک اسلامی قرقیزستان با حضور مقامات ارشد بانکی و کارشناسان اقتصادی قرقیز در «بیشکک» افتتاح شد.


  چاپ        ارسال به دوست

اولین بانک اسلامی قرقیزستان با حضور مقامات ارشد بانکی و کارشناسان اقتصادی قرقیز در «بیشکک» افتتاح شد.

اولین بانک اسلامی قرقیزستان با حضور مقامات ارشد بانکی و کارشناسان اقتصادی قرقیز در «بیشکک» افتتاح شد.

این بانک همه مجوزهای فعالیت را از بانک ملی قرقیزستان در اختیار دارد و خدمات مالی طبق قوانین اسلامی به شهروندان این کشور ارائه می‌کند.

«تلانت کریم بایف» رئیس بانک اسلامی قرقیزستان در این مراسم گفت: در حال حاضر خدمات مربوط به خرید و فروش کالا در این مرکز قابل دسترسی است.

وی افزود: بانک اسلامی با فعالیت بانک‌های معمولی تفاوت‌های زیادی دارد زیرا در این بانک‌ها گرفتن بهره ممکن نیست و مکانیزم‌های خرید و فروش فرق می‌کند.

«رینات گاباساف» رئیس شورای رؤسای این بانک اسلامی تصریح کرد: در کشورهای اسلامی ارائه این خدمات بسیار موفق است و در برخی کشورهای اروپایی نیز قوانین اسلامی در بخش بانکی استفاده می‌شود.

این مقام خاطر نشان کرد: بانک اسلامی سیستم عادلی است و از منافع همه طرفین دفاع می‌کند در حالی که در فعالیت بانک‌های معمولی تنها بانک سود می‌برد.

بستر حقوقی برای راه‌اندازی بانک‌های اسلامی در سال ٢٠٠۶ تشکیل شده بود اما به دلیل آشنایی کم مردم با این سیستم به آن توجه لازم ارائه نشد اما در حال حاضر حتی افراد غیر مسلمان علاقمند به استفاده از خدمات بانک‌های اسلامی هستند.

منبع : فارس


٠٩:٠٩ - 1397/03/29    /    شماره : ٧٠٧٦٢٩    /    تعداد نمایش : ٨٦خروج