يکشنبه ١٦ آذر ١٣٩٩
به پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک خوش امدید.
منو اصلی
نظرسنجی
نظر شما در خصوص مطالب سایت چیست؟

اکثر مطالب سودمند هستند. (84%)

183

برخی مطالب مفید هستند. (3%)

6

مطالب بایستی بیشتر شوند. (5%)

12

برخی از مطالب ضعیف هستند. (5%)

11

در این زمینه نظری ندارم. (3%)

7


تعداد کل اراء :(219)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 224877
 بازدید امروز : 11
 کل بازدید : 706801
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.8281
ساعت
اخبار > جلسه ستاد جلوگیری از ورود و گسترش ویروس کرونا در قرقیزستان


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه ستاد جلوگیری از ورود و گسترش ویروس کرونا در قرقیزستان

جلسه ستاد جلوگیری از ورود و گسترش ویروس کرونا در قرقیزستان

در جلسه ستاد دولت آلتینای اموربوا معاون نخست وزیر و رییس این ستاد یادآور شد سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که گسترش این ویروس جدید همه گیر شده است و بسیاری از کشورها را تحت تاثیر خود قرار داده است و تاکید کرد تمامی خدمات مربوطه در مرزهای قرقیزستان به صورت فوق العاده در فعالیت می کنند.

به گفته وی دلیلی برای ترس در قرقیزستان وجود ندارد و هیچ مورد ابتلایی در قرقیزستان وجود ندارد و وضعیت اپیدمیولوژیک کشور پایدار است. دولت قرقیزستان به صورت آشکارا و شفاف کار ها را انجام می دهد و به موقع اطلاعات را در اختیار شهروندان درباره وضعیت ویروس کرونا قرار می دهد.

معاون نخست وزیر باز هم از شهروندان درخواست نمود در شبکه های اجتماعی اخباری که با واقعیت مطابقت ندارد را منتشر نکنند و تنها پیگیر توصیه های وزارت بهداشت و ستاد کشور باشند.

وی همچنین از تصمیم دولت قرقیزستان برای اعمال محدودیت برای برگزاری مراسم های فرهنگی، ورزشی و دیگر رویدادها تا زمان بهبود وضعیت اپیدمیولوژیک ویروس کرونا به اعضاء ستاد خبر داد.

این ستاد همچنین از شهروندان قرقیزستان درخواست نمود که به صورت موقت از بردن کودکان به مراکز تجاری- تفریحی، زمین های بازی، سالن های بازی و دیگر مکان های عمومی در زمان تعطیلات خودداری کنند و این زمان را در منزل سپری کنند.

 

در جریان این جلسه خاطر نشان شد که خدمات شهری و دولتی ماموریت های خود را به دیگر کشورها تا زمان پایداری وضعیت ویروس کرونا محدود کنند.

علاوه بر این در چند روز آینده در داروخانه ماسک های پزشکی که شرکت های داخلی تولید کننده آن هستند به فروش خواهد رسید.

نماینده شهرداری بیشکک از انجام مانیتورینگ مراکز تجاری- تفریحی برای نصب مواد ضدعفونی کننده، تصیفه هوا و مواد گند زدایی خبر داد. وی افزود کارشناسان بهداشت به ضد عفونی کردن وسایل حمل و نقل عمومی ادامه می دهند.

نماینده وزارت امور خارجه نیز درباره رانندگان مانده در ایران اظهار داشت مسئله در حال حل شدن است. در حال حاضر آذربایجان، روسیه و قزاقستان کوریدور ترانزیت را برای رانندگان قرقیز باز کرده اند.

به وزارت فرهنگ، اطلاعات و گردشگری دستور داده شد به همراه وزارت بهداشت به صورت متناوب از طریق رسانه های جمعی اطلاعات لازم درباره کشورهایی که در آن ویروس کرونا شیوع یافته است را منتشر کنند که بر اساس آن شهروندان بتوانند برنامه سفر خود را برنامه ریزی کنند.

به ارگان های ذیصلاح دستور داده شد به اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در زمینه تجارت، خدمات و مواد غذایی (رستوران ها) توصیه کنند تا زمان برداشتن محدودیت های موقت از برگزاری مراسم های بزرگ خودداری کنند.

 

منبع:بولتن سفارت ایران به نقل از سایت دولت قرقیزستان 12 مارس 2020


٢١:٢٤ - 1398/12/26    /    شماره : ٧٤٦٧٤٧    /    تعداد نمایش : ١٢١خروج